РИМ - 8-ми Март - авион 05.02.2016

 

 

 

 

 

 

Сите патишта водат кон РИМ

 

 

СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!!!

 

 

Авион / 4 дена / 3 ноќевања

 

 

15 Март (Четврток) СКОПЈЕ - РИМ

Состанок на групата на аеродром Александар Велики во 11:40 часот. Лет за Рим во 13:15 часот. Слетување во Рим во 15.00 часот. Трасфер за до Рим и панорамско разгледување на градот: Плоштадот Дел Пополо, Виа Дел Корсо, Плоштадот Венеција со споменикот на Виктор Емануеле, мостовите на Тибар, Палатата на Правдата, Тврдината Сан Ангело, Црквата Св. Петар...Трансфер до хотелот и сместување. Вечерта слободна програма, можност да се почувствува атмосферата во италијанските кафулињата или ресторани. Ноќевање.

 

 

16 Март (Петок) РИМ – ВАТИКАН - ТИВОЛИ

Појадок. Препорачуваме факултативна посета на Ватикан: Ватиканските музеи со восхутивачките колекции на слики, скулптури, стари мапи и таписерии, Систинска капела чиј свод е украсен од Микеланџело со уникатни ремек дела и најголемата Црква на светот Св. Петар.... Во попладневните часови препорачуваме факултативна посета на паркот Тиволи со прекрасната Вила Д'Есте - ренесансната палата од 16 век со своите илјада фонтани. Ноќевање.

 

 

17 Март (Сабота) РИМ

Појадок. Прошетка низ центарот на Рим, уживање во убавините на градот: Шпанските скали, познати како "дневна соба на градот", Фонтаната Ди Треви и легендата за фрлање паричка за повторно враќање во Рим, Пантеон, прекрасниот плоштад Кампидољо, Римскиот Форум, Колосеумот, Црквата Св. Петар во ланци со статуата Мојсие – познатото дело на Микеланџело, Црквата Св. Климент... Вечерта, факултативно, прошетка по боемскиот кварт Транстевере и вечера во национален ресторан – траториа, со мени од италијанската кујна. Ноќевање.

 

 

18 Март (Недела) РИМ – СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за прошетки и шопинг. Организиран трансфер до аеродромот во Рим. Полетување за Скопје во 15.30 часот. Пристигнување во Скопје во 17.05 часот.

 

 

 

 

 


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

299 евра (18.540 денари)

 

 

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски превоз: Скопје – Рим - Скопје со Визер

 • Кабинска тоба со димензии 55х40х23 до 10кг

 • Трансфер аеродром – хотел - аеродром

 • Сместување во хотел Порта Маџоре на база 3 ноќевања со појадок

 • Организиран панорамски разглед на градот

 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Аеродромски такси 3.700 денари

 • Туристичка такса 750 мкд (се плаќа во агенција)

 • Багаж – чекиран куфер до 20кг – 2.500 мкд

 • Доплата за еднокреветна соба 4.340 мкд

 • Факултативни излети:

 • Посета на Ватикан, Сикстинска капела и Св.Петар со локален водич, резервација и влезница -50 евра

 • Организирани пешачка прошетка низ центарот на Рим 15 евра

 • Посета на Тиволи со резервација, локален водич и влезница -50 евра 

 • Факултативна вечера во ресторан

 • Влезници во музеите и културно историските споменици

 • Карти за локален превоз (метро)

 • Патничко – здравствено осигурување


Напомена:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници. За реализација на факултативните излети потребен е минимум од 20 особи. За факултативните излети задолжитело е да се изјасните во агенцијата при уплата на аранжманот како би се направиле навремени резервации.

 • За овој програм важат Опшите Услови на патување на СКТМ и Магелан Травел Сервис.

 • Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето


Начини на плаќање:

 • Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд. При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата (важи и за цената во предпроидажба). Остатокот од аражманот се доплатува на 7дена пред поаѓање.


Општи напомени за патување:

 • Т.А.Магелан Травел Сервис го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.

 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.

 • Организаторот на патувањето го задржува правото за промена нараспоредот во програмата во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.

 

 

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.