Хотел Протесилаос - Неа Анхилаос - Волос 01.08.2013

 

 

 

 

ЛЕТО 2017 НЕА АНХИАЛОС

 

 

Неа Анхиалос се наоѓа на само 15 км од градот Волос, односно на само 435км од Скопје. Прекасно туристичко место, со преубава пространа плажа и тиркизно сино море. Прекрасниот брег на Неа Анхиалос се протега и до 20км во должина и има голем број на различни вулкански плажи со црвенкаст колоритен песок. Исто така има златен песок, како и мали камчиња и карпи. Областа Magnesia е позната и по оригиналноста на вкусовите од овошјето, традиционалната храна и надалеку познатото грчко слатко од портокали, мандарини, диви оревчиња, смокви, лубеница. Вкусете ја свежата риба, јастогот.., исто така уживајте во тсипурото послужено со најразличните мезиња.

 

 

ОПИС НА ХОТЕЛОТ PROTESSILAOS 3*** www.protessilaos.com

Протесилaос е фамилијарен хотел кој има прекрасна локација во Неа Анхиалос сместен на прва линија од плажа, истиот располага со 1/2 и 1/2 +1 соби на база полупансион (појадок и вечера-шведска маса), секоја соба располага со лцд ТВ, клима (вклучена во цена), сопствено купатило со туш кабина масажер, фен, дел од собите се со директен поглед према море, дел со страничен поглед према море и дел со поглед кон градина. Во околина на хотелот има голем број продавници, барови и ресторани. Хотелот располага со кафетерија и бар, каде што можете да уживате во вашиот омилен пијалок, исто така можете да се опуштите на прекрасната тераса.

 

 

Табела бр.1 Ценовник за 7 ноќевања на база полупансион

ТЕРМИН

ПОЛУПАНСИОН

Цена по особа во 1/2

10.06 – 17.06.2017

7 ПП

Промо цена 169 €

17.06 – 24.06.2017

7 ПП

189 €

24.06 - 01.07.2017

7 ПП

219 €

01.07 – 08.07.2017

7 ПП

249 €

08.07 – 15.07.2017

7 ПП

269 €

15.07 – 22.07.2017

7 ПП

269 €

22.07 – 29.07.2017

7ПП

269 €

29.07 – 05.08.2017

7ПП

269 €

05.08 – 12.08.2017

7ПП

269 €

12.08 – 19.08.2017

7ПП

269 €

19.08 – 26.08.2017

7ПП

259 €

26.08 – 02.09.2017

7ПП

239 €

02.09 – 09.09.2017

7ПП

199 €

09.09 – 16.09.2017

7ПП

Промо цена 169 €

 

 

НАПОМЕНА:

Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (појадок и вечера)

Термините во табелата се денови на поаѓање и пристигнување. Состанок на групата во 02:00ч. на паркингот спроти Холидеј Ин, поаѓање во 02:30ч.

Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.

Во соба1/2+1 дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, преку дозволениот број на лица може да се смести +дете до 7год.

Прво дете до 6.99 год со двајца возрасни во 1/2 соба –бесплатно. За трета особа во соба на дополнително легло - дете над 6.99 год и возрасен добива попуст- 30% од редовната цена по лице.

Појадокот и вечерата се на база шведска маса. Бесплатно користење на интернет во лоби барот, тераса, соба.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на Хотелот на лице место. Во цената на аранжманот вклучено е користење на клима уред. Сопственикот на Хотелот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот уклучен додека сте на плажа или надвор од собата.

Доплата за соба со поглед на море 5 евра на ден.

За уплатени два аранжмани 7+7 ПП одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман.

Попустите за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинираат.

Превоз Скопје-Волос-Неа Анхиалос-Скопје возрасни 45 еур, деца од 2-12 год 30 еур. Деца до 2 год (без седиште во автобус) бесплатно.

Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 11 часот.

Задолжително е да поседувате здравствено и патничко осигурување.

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1еур=62 денари.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата од 30% од целосната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 10 дена пред поаѓање. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на поаѓање.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и заради кои НЕ можат да откажат аранжман или да променат термин на резервацијата.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле аранжманот немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.