Вила Вики - Ханиоти 01.08.2013

 

 

 

 

 


ЛЕТО 2018 ХАНИОТИ вила ВИКИ

 

 

 

 

 

Вила Вики се наоѓа во мирен дел на Ханиоти во близина на х.Тропикал на околу 450 метри од плажа, а од супермаркетот Масутис околу 300 м. Сите сместувачки единици се свртени према исток (претежно се во сенка), сместени во приземје во мирен дел со преубав двор со тревник и палми. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, Wi Fi, пешкири и клима вклучена во цена. Истата е од Б-категорија. Располага со трoкреветни апартмани и четирикреветно студио на приземје. Вилата исто така располага со рецепција, базен, кафе аперитив бар, гарнитура за седење, ТОТАЛ ТВ, бесплатно место за Wi Fi. Магелан Травел Сервис не прифаќа одговорност во случај на професионални потреби за користење безжичен интернет во вилата.

 

GPS 39°59´50.62´´N - 23°34´38.88´´E

 

1/3 Апартман (2 простории: кујна и спална со три стандардни кревети).

1/4 Студио ( француски лежај и два стандардни кревети)

 

 

 

 

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања - вонсезонски цени

 

Термин ↓

Ноќевања

Цена по лице со превоз

27.05.2018

7 ноќи

85 €

03.06.2018

7 ноќи

115 €

10.06.2018

7 ноќи

135 €

17.06.2018

7 ноќи

155 €

24.06.2018

7 ноќи

175 €

Термин ↓

Ноќевања

Цена по лице со превоз

02.09.2018

7 ноќи

155 €

09.09.2018

7 ноќи

135 €

16.09.2018

7 ноќи

115 €

23.09.2018

7 ноќи

85 €

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та и 4-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ - сезонски цени

 

Термин ↓

Број на

ноќевања

Цена за наем без превоз

1/3 АПП

1/4 студио

01.07.2018

7 ноќи

390 €

420 €

08.07.2018

7 ноќи

440 €

470 €

15.07.2018

7 ноќи

470 €

500 €

22.07.2018

7 ноќи

490 €

520 €

29.07.2018

7 ноќи

490 €

520 €

05.08.2018

7 ноќи

490 €

520 €

12.08.2018

7 ноќи

490 €

520 €

19.08.2018

7 ноќи

490 €

520 €

26.08.2018

7 ноќи

440 €

470 €

 

 

 

-7% за комплетни уплати до 30.04.2018!

 

 

 

Напомени:

- Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

- Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

- Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

- Задолжително патничко осигурување.

- Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
АПРИЛСКА ПРОМОЦИЈА !!! ПЕФКОХОРИ ВИЛА КОНСТАНТИН Лукс
Хотели Грција за 1-ви Мај и Св. Кирил. Гранд Отел - Ханиоти Калипсо - Ханиоти Тропикал - Ханиоти Ал Маре - Полихроно
Приватно сместување во Ханиоти.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.