Вила Христос - Полихроно 16.06.2014

 

 

 

 

 

ПОЛИХРОНО ЛЕТО 2018

 

 

Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3апартмани и 1/4дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi и клима (вклучена во цена). Истата е од Б-категорија.

 

 

Опис на апартманите:

1/3 апартман – (1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон.


1/4 дуплекс апартман –(1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети, од едната се излегува на балкон и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон.

 

 

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања.

 

ТЕРМИН

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп.и 1/4 дуплекс

70 €

80 €

105 €

135 €

145 €

155 €

 

Сместување за минимум 2 лица во апартман, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во дуплекс апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксноТабела 2. Цена за НАЕМ на апартман / дуплекс за 7 ноќевања за период ЈУЛИ - АВГУСТ

 

ТЕРМИН

НАЕМ

ХРИСТОС 1/3апп

ХРИСТОС 1/4 дуплекс

01.07.2018

7 ноќи

300 €

370 €

08.07.2018

7 ноќи

320 €

420 €

15.07.2018

7 ноќи

360 €

460 €

22.07.2018

7 ноќи

380 €

490 €

29.07.2018

7 ноќи

380 €

490 €

05.08.2018

7 ноќи

380 €

490 €

12.08.2018

7 ноќи

380 €

490 €

19.08.2018

7 ноќи

360 €

460 €

26.08.2018

7 ноќи

320 €

420 €

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

 

Термин

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

Ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп.и 1/4 дуплекс

155€

135€

115€

70€

 

Сместување за минимум 2 лица во апартман, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во дуплекс апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

 

Напомени:

  • Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

  • Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

  • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

  • Задолжително патничко осигурување.

  • Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

  • За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

  • Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

  • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!


Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.