ХОТЕЛ „ХАНИОТИ" - ХАНИОТИ 20.05.2013
 

 

 

H O T E L      H A N I O T I

 

 

 

Лето 2017

Хотелот "Ханиоти" е мал семеен хотел во Ханиоти, Халкидики.
Лоциран во близина на централниот плоштад, и на само 100метри од плажа го прави совршено место за пријатен одмор.
Хотелот располага со 25 двокреветни соби, од кои во повеќето можат да се смести трет кревет. Неодамна реновирани и сите тие се опремени со туш / WC, клима, ТВ, фрижидер, телефон, балкон. Хотелот располага со затворено игралиште за деца, пинг-понг, добро опремен фитнес центар (сала и сауна) , има кафе-бар, како и рум-сервис.

 

Цени дадени по соба / на ден – ноќевање со појадок

 

ТИП НА СОБА

ПЕРИОД ↓

ЕДНОКРЕВЕТНА

СОБА

ДВОКРЕВЕТНА

СОБА

БЕБЕШКО

КРЕВЕТЧЕ

1во дете до 05,99год

без кревет

Дете до11,99год на дополнително легло

Трето возрасно лице +12 год.

06.05 – 26.05

39 €

46 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

27.05 – 16.06

44 €

51 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

17.06 - 07.07

46 €

55 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

08.07 - 21.07

58 €

60 €

5 €

БЕСПЛАТНО

10 €

14 €

22.07 - 19.08

69 €

71 €

5 €

БЕСПЛАТНО

12 €

16 €

20.08 - 26.08

58 €

64 €

5 €

БЕСПЛАТНО

10 €

14 €

27.08 - 02.09

46 €

55 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

03.09 - 16/09

44 €

53 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

17/09 – 31/10

39 €

48 €

5 €

БЕСПЛАТНО

8 €

12 €

http://www.haniotihotel.gr/en/

 

 

· МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА !!!

 

· СИТЕ СОБИ СЕ ОПРЕМЕНИ СО ТВ, КЛИМА, ФРИЖИДЕР, WI-FI.

 

· Цените се дадени ви евра, по соба на ден со вклучен појадок. Плаќањето е исклучиво во денари по курс 1€ = 62,00мкд


 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.