БАНСКО СКИ ПАКЕТ 03.11.2017

 

 

 

 

 

 

 

БАНСКО СКИ ПАКЕТ

ЗИМА 2017/208

 

 

Важи за резервации и уплати до 30 Ноември 2014

 

 

Важи за прериод на престој: до 28.12.2017, 02 - 20.01.2018 и 29.01 – 01.04.2018

 

 

 

4* хотели ( Пирин , Банско или слично во ранг)

Code: BPACK17/18

 

 

 

4* хотели ( Стражите или слично во ранг )

Code: BSP17/18

 

Услуга: Полупансион – шветска маса

 

Услуга: Полупансион – шветска маса

 

Сместување во двокреветна соба

 

Сместување во двокреветна соба

 

Ski pass

 

Ski pass

 

Ски или сноуборд опрема

 

Ски или сноуборд опрема

 

Ски или сноуборд школа

 

Ски или сноуборд школа

 

Шатл бус до гондолата

 

Шатл бус до гондолата

 

Користење на затворен базен, фитнес,

сауна и / или парна бања

 

Користење на џакузи, соба за релаксација, сауна и / или парна бања

 

4 ноќи / 3 дена ски по особа – 269 еур

 

4 ноќи / 3 дена ски по особа – 335 еур

 

7 ноќи / 6 дена ски по особа – 449 еур

 

7 ноќи / 6 дена ски по особа – 550 еур

 

9 ноќи / 8 дена ски по особа – 519 еур

 

9 ноќи / 8 дена ски по особа – 645 еур

 

10 ноќи / 9 дена ски по особа – 559 еур

 

10 ноќи / 9 дена ски по особа – 670 еур

 

11 ноќи / 10 дена ски по особа – 599 еур

 

11 ноќи / 10 дена ски по особа – 755 еур

 

12 ноќи / 11 дена ски по особа – 649 еур

 

12 ноќи / 11 дена ски по особа – 810 еур

 

14 ноќи / 13 дена ски по особа – 729 еур

 

14 ноќи / 13 дена ски по особа – 930 еур

 

 

Возрасен на екстра кревет плаќа иста цена

 

 

Возрасен на екстра кревет плаќа иста цена

 

Еднокреветна соба се доплаќа 10 евра на ден

 

Еднокреветна соба се доплаќа 10 евра на ден

 

Школата за сноуборд во пакетот е 3 дена по 2 часа

 

Школата за сноуборд во пакетот е 3 дена по 2 часа

 

 

 

Услови за деца до 7 години:

- Деца до 7 год. на екста легло се ГРАТИС

- Деца до 7 год. на нормално легло -60% попуст

- За деца до 7 год. нема ски/ сноуборд школа

 

 

Услови за деца до 7 години:

- Деца до 7 год. на екста легло се ГРАТИС

- Деца до 7 год. на нормално легло -60% попуст

- За деца до 7 год. нема ски/ сноуборд школа

 

 

Услови за деца 7 – 12 години:

 

- Деца 7-12 год. на екста легло - 60% попуст

- Деца 7-12 год. на нормално легло - 30 % попуст

- За деца до 12 год. нема сноуборд школа

 

Услови за деца 7 – 12 години:

 

- Деца 7-12 год. на екста легло - 60% попуст

- Деца 7-12 год. на нормално легло - 30 % попуст

- За деца до 12 год. нема сноуборд школа

 

Името на хотелот се објавува 3 дена пред пристигнување

 

 

Името на хотелот се објавува 3 дена пред пристигнување

 

Отказни пенали: Откажана резервација 14 дена пред пристигнување нема пенали

 

Откажана резервациа 14 -0 дена пред пристигнување се плаќа 50%

 

Отказни пенали: Откажана резервација 14 дена пред пристигнување нема пенали

 

Откажана резервациа 14 -0 дена пред пристигнување се плаќа 50%

 

Оваа понуда не може да се комбинира со други попусти

 

Оваа понуда не може да се комбинира со други попусти

 

Комплетна уплата 14 дена пред почнуваење на услугата

 

Комплетна уплата 14 дена пред почнуваење на услугата

 


Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.