23ти Октомври САНДАНСКИ 03.10.2017

 

 

САНДАНСКИ - 23-ти Октомври

 

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Двокреветна соба - стандард (2+1)

67€

85€

Двокреветна соба - лукс  (2+1)

75€

95€

Дополнителни услови :

Дете до 3.99 год.

Бесплатно

Дете од 4-11.99 год на доп.легло

20€

35€

Дете од 12-15.99 год. на доп.легло

46€

64€


Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат :

ü  Појадок / појадок и вечера

ü  Користење на сауна, парна бања и фитнес центар

ü  Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери

ü  Користење на отворен базен со минерална вода

ü  Користење на отворен термален базен  со минерална вода (38⁰ С)

ü  Паркинг, интернет, сеф на рецепција

ü  Детски кат и професионален аниматор

 

 

ПИРИН ПАРК САНДАНСКИ 5*

 

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба (2+1)

90€

Дете до 3.99 год - БЕСПЛАТНО

Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба- 14 € на ден

Дете од 4-11.99 год на редовно легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло во соба или апп- 20% попуст


Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат :

ü  Ноќевање со појадок и вечера

ü  Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи

ü  Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона

ü  Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат

ü  Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

 

 

 

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба - стандард (2+1)

53€

Двокреветна соба - делукс (2+1)

59€

Дете до 1.99 год - БЕСПЛАТНО

Дете од 2-5.99 год. на доп. легло - 12€

Дете над 6 год. или возрасен на доп. легло - 25€


Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат :

ü  Ноќевање со појадок

ü  Салатен бар за време на вечерата

ü  Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода, сауна, фитнес

ü  Паркинг, интернет

 

СВЕТИ НИКОЛА 3*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба - стандард (2+0)

40€

Двокреветна соба - делукс (2+0)

50€

Дете до 3.99 год - БЕСПЛАТНО


Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат :

ü  Ноќевање со појадок

ü  Салатен бар за време на вечерата

ü  Користење на затворен базен со минерална вода, џакузи, римска бања, фитнес

ü   Паркинг, интернет 

 

 

 

 

Во цената не е вклучено :

  •       Туристичка такса 1 € по лице на ден
  •       Патничко осигурување
  •       Доплата за организиран превоз - 40€ повратен билет

(поаѓање 21.10.2017, враќање 23.10.2017)

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.