Вила ТАЛАСА - Пефкохори 07.05.2013 

 

 

ПЕФКОХОРИ     ЛЕТО 2017

ВИЛА ТАЛАСА 

 

 

Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располагасо трикреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

Опис на студијата:

- 1/3 студио на ниско приземје со заграден дел како балкон, една просторија со брачен кревет, единечен кревет и кујна.

- 1/3 студио на 1 кат со балкон, една просторија со брачен кревет, единечен кревет и кујна.

 

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

21.05.2017

7 ноќи

//////

28.05.2017

7 ноќи

85 €

04.06.2017

7 ноќи

115 €

11.06.2017

7 ноќи

135 €

18.06.2017

7 ноќи

155 €

25.06.2017

7 ноќи

175 €

 

Табела бр.2 – сезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена за наем на апартман

1/3 стд приземје

1/3 стд 1 кат

02.07.2017

9 ноќи

390 €

430 €

11.07.2017

9 ноќи

450 €

500 €

20.07.2017

9 ноќи

540 €

590 €

29.07.2017

9 ноќи

540 €

590 €

07.08.2017

9 ноќи

540 €

590 €

16.08.2017

9 ноќи

540 €

590 €

25.08.2017

9 ноќи

450 €

500 €

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

03.09.2017

7 ноќи

155 €

10.09.2017

7 ноќи

135 €

17.09.2017

7 ноќи

115 €

24.09.2017

7 ноќи

85 €

 

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и БР.3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (за минмум 2 лица)

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30 часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 

 

 

 

 

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.

деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно.

 

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.