Вила Оскар - Калитеа 05.05.2015


 

 

 


КАЛИТЕА ВИЛА ОСКАР ЛЕТО 2017

 

 

 

Вила ОСКАР се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 700метри одалеченост од плажа. Располагасо двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (со допла 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

 

Опис на студијата:

1/2 студио – два единечни кревети со максимум капацитет 2особи

1/2+1 студио – брачен кревет или пак два единечни и фотеља на расклопување со максимум капаците 2возрасни и 1дете

1/2+2 студио – брачен креветс со кревети на кат или брачен кревет, фотеља на расклопување и софа со максимум капаците 2возрасни и 2деца

 

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

21.05.2017

7 ноќи

65 €

28.05.2017

7 ноќи

85 €

04.06.2017

7 ноќи

115 €

11.06.2017

7 ноќи

135 €

18.06.2017

7 ноќи

155 €

25.06.2017

7 ноќи

175 €

 

Табела бр.2 – сезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена за наем на студио

1/2 СТД

1/2+1 СТД

1/2+2 СТД

02.07.2017

9 ноќи

390 €

450 €

490 €

11.07.2017

9 ноќи

440 €

490 €

540 €

20.07.2017

9 ноќи

490 €

520 €

580 €

29.07.2017

9 ноќи

490 €

520 €

580 €

07.08.2017

9 ноќи

490 €

520 €

580 €

16.08.2017

9 ноќи

490 €

520 €

580 €

25.08.2017

9 ноќи

440 €

490 €

540 €

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

03.09.2017

7 ноќи

155 €

10.09.2017

7 ноќи

135 €

17.09.2017

7 ноќи

115 €

24.09.2017

7 ноќи

85 €

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и БР.3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ - (за минмум 2 лица)

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 - СЕЗОНСКИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30 часот, поаѓање во 04.00 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе.

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 

 

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност...
Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа.
Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри.
Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пицница Хајнекен, Новиот градски кварт...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.