Вила Стела - Каламици 04.05.2015

 

 

 

 

 

КАЛАМИЦИ ВИЛА СТЕЛА 

 

 

 

ВИЛА СТЕЛА се наоѓа на 50 метри од прекрасната плажа на Каламици, расоплага со 1/2+1 и1/3+1 студиа, распоредени на прв кат. Секое студио има сопствен тоалет со туш,балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима – вклучена во цена и Wi-Fi. Вилата има двор со скара и простран сопствен паркинг. Во близина има супермаркет, традиционални таверни, ресторани и бич барови.

 

 

 

Опис: една просторија, со 2 или 3 стандардни кревети со по еден помошен лежај.

Термин

Ноќевања

Цена

1/2+1 СТД

1/3+1 СТД

18.06.2017

7 *

180 €

200 €

25.06.2017

7

410 €

440 €

02.07.2017

7

430 €

470 €

09.07.2017

7

460 €

490 €

16.07.2017

7

490 €

530 €

23.07.2017

7

490 €

530 €

30.07.2017

7

490 €

530 €

06.08.2017

7

490 €

530 €

13.08.2017

7

490 €

530 €

20.08.2017

7

430 €

450 €

27.08.2017

7 *

180 €

190 €

03.09.2017

7 *

160 €

180 €

10.09.2017

7 *

150

170 €

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА ОЗНАЧЕНИ СО * СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

ОСТАНАТИТЕ ЦЕНИ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

- Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе:

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 

 

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

ПОПУСТ за рано букирање!!!

 

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.