Парга - Лето 2018 08.05.2013

 

 

 

 

 

ПАРГА ЛЕТО 2018

 

 

 

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада...

 

 

 

Ценовник бр.3 со важност од 

 

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

 

 

ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветистудија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

 

ВИЛА ОМБРЕТА се наоѓа во центарот на Парга. Вилата поседува базен, располага со двокревети и трокреветни студија, распоредени на приземје, први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 

Вила Лемони се наоѓа во центарот на Парга 350 метри од плажа. Вилата располага со двокреветни студија на прв кат. Секое студио има балкон, опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 

 

Табела бр.1

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

 

Вила

 

ЈОТА

ОМБРЕТА

ЛЕМОНИ

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 апп

1/2 СТД

1/3 СТД

1/2 СТД

 

 

             

24.05*

7 ПРОМО

89€

99€

129 €

89€

99€

//

 

02.06

7

130€

150€

200 €

130€

150€

130€

 

09.06

7

150€

170€

260 €

150€

170€

150€

 

16.06

7

280 €

300 €

380 €

280 €

300 €

280 €

 

23.06

7

340 €

360 €

420 €

340 €

360 €

340 €

 

30.06

9

380 €

400 €

460 €

370 €

400 €

370 €

 

09.07

9

420 €

440 €

500 €

410 €

440 €

410 €

 

18.07

9

460 €

490 €

590 €

460 €

490 €

460 €

 

27.07

9

460 €

490 €

590 €

460 €

490 €

460 €

 

05.08

9

460 €

490 €

590 €

460 €

490 €

460 €

 

14.08

9

460 €

490 €

590 €

460 €

490 €

460 €

 

23.08

9

440 €

470 €

570 €

440 €

470 €

440 €

 

01.09

7

340 €

360 €

420 €

340 €

360 €

340 €

 

08.09

7

280 €

300 €

380 €

280 €

300 €

280 €

 

15.09

7

150 €

170 €

260 €

150€

170€

150€

 

22.09*

7 ПРОМО

89 €

99 €

129 €

89€

99€

89€

 

 

 

ВИЛА СИФАКИС е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5евра на ден), Wi-Fi.

 

 

ВИЛА ПАНСИОН ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима(се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

 

ВИЛА МАГИЈА се наоѓа во центар на Парга, одма наспроти градскиот паркинг. Комплексот располага со двокревети и трокреветни студија, распоредени на први кат. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплата 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

 

Табела бр.2

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

 

 

Вила

 

СИФАКИС

МАГИЈА

ОЛГА

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/2 СТД

1/3 СТД

1/2 СТД

 

           

24.05*

7 ПРОМО

129 €

159€

199 €

99 €

109 €

89 €

02.06

7

240€

260€

300 €

180 €

200 €

130 €

09.06

7

260€

280€

340 €

240 €

260 €

160 €

16.06

7

380€

420€

490 €

360 €

380 €

300 €

23.06

7

420€

450€

540 €

400 €

430 €

360 €

30.06

9

470€

490€

590 €

440 €

480 €

400 €

09.07

9

520€

560€

640 €

480 €

520 €

440 €

18.07

9

600€

680€

740 €

520 €

580 €

480 €

27.07

9

600€

680€

740 €

520 €

580 €

480 €

05.08

9

600€

680€

740 €

520 €

580 €

480 €

14.08

9

600€

680€

740 €

520 €

580 €

480 €

23.08

9

540€

580€

680 €

500 €

540 €

460 €

01.09

7

420€

460€

520 €

400 €

440 €

380 €

08.09

7

380€

400€

460 €

360 €

380 €

320 €

15.09

7

260 €

280 €

300€

240 €

260 €

200 €

22.09*

7 ПРОМО

129 €

159€

199 €

99 €

109 €

89 €

 

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

- Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Во одредени капацитети наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00часот, поаѓање во 01.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1€ = 62,00мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.