Виена - авион - 8-ми март 09.12.2016

 

 

 

 

 

 

 

В И Е Н А

 

 

 

 

АВИОН / 3 дена / 2 ноќевања

 

 

 

 

07. Март (Среда) СКОПЈЕ - БРАТИСЛАВА

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје во 13:45 часот. Полетување за Братислава во 15:40 и слетување во 17:15 часот. Трансфер до Виена. Сместување во хотел. Можност за кратка прошетка низ Виена. Ноќевање.

 

 

08. Март (Четврток) ВИЕНА

Појадок. Панорамски разглед на Виена: Дворецот Белведере (факултативно влез), Рингштрасе, Hundertwasser House, Операта, Музејскиот кварт, Парламентот, Ратхаус, Универзитетот, плоштадот Марија Терезија, Дворецот Хофбург - зимскиот дворец на Хабсбуршката династија, денес резеденција на австрискиот претседател, барокната Црква Св. Петар, плоштадот Stephanslpatz, Катедралата Св. Стефан... Слободно време и можност да се проба познатата захер торта со виенско кафе во познататото кафуле Централ. Потоа - факултативно, посета на Дунавската кула. Слободно попладне. Вечерта, можност да се проба прочуената виенска шницла во традиционален ресторан. Ноќевање.

 

 

09. Март (Петок) ВИЕНА - ПАРНДОРФ - БРАТИСЛАВА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно претпладне. Факултативна посета на Кралскиот дворец Шенбрун познатата летна Хабзбуршка резиденција на Франц Џозеф изградена во 1700 г. Палатата заедно со паркот е најголема туристичка атракција која е под заштита на УНЕСКО. Организиран трансфер до аеродромот во Братислава со попатна посета на Парндорф, најголемиот outlet шопинг центар во Австрија. Полетување за Скопје во 21:55 и слетување во 23:30 часот.

 

 


За уплата до 31.01.2018:

199 евра (12.340 денари)


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

219 евра (13.580 денари)


 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

- Авионски превоз на релација Скопје-Братислава-Скопје

- Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см) до 10 кг.

- Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Виена и обратно

- Сместување во Хотел 4* Ananas во Виена на база 2 ноќевања со појадок

- Разглед на Виена според програмата

- Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- Аеродромски такси 2.980 денари

- багаж за чекирање: куфер до 20 kg 3.700 денари; куфер до 32 kg 4.700 денари

- Посета на Белведере 35 евра.

- Посета на Дунавска кула

- Посета на Шенбрун со вклучена влезница 35 евра

- Влезници во локалитетите, карти за локален превоз

- Задолжително патничко – здравствено осигурување.

 


НАПОМЕНИ:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Агенцијата го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.

За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата. Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затворени локалитети предвидени за посета и сл.

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци по завршувањето на патувањето!!!Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ГРЦИЈА ЛЕТО 2018!!! Изберете дестинација и термин! Ограничени капацитети! Сместување во студиo/апартман!
Ријкс музејот, основан од братот на Наполеон (со делата на Рембрант и Вермер), Музејот Ван Гог со најголемата збирка на неговите дела, Куќата на Рембрант, Куќата на Ана Франк. Прошетка до улицата со црвените светилки. Или факултативна посета на традиционално село Zaanse Schans кое важи за колевка на европската економија, познатите ветерници, работилници за традиционалните кломпи, порцелан, сирење...
Порто, вториот град по големина во Португалија, кој во 1996 година е поставен на листата на УНЕСКО како дел од светското наследство: Авенијата Алиадос, Катедралата, Берзата, Црквата на Свети Франциско со позлатени барокни резби… Лисабон - португалскиот главен град кој ужива особено сончева позиција на крајбрежјето на Европскиот Атлантик: Плоштадот Маркиз де Помбал, Авенијата на Слободата, покрај реката Тежо, во зоната на Плоштадот Комерцио и квавртот Алфама.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.