Халкидики - 1ви Мај 20.05.2015

 

 

 

 

 


Х А Л К И Д И К И

 

 

 

 

28.04.2018 (сабота) СКОПЈЕ –ХАНИОТИ

Состанок на групата во 05:00часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 05:30часот. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти/Пефкохори. Сместување. Ноќевање.


29.04.2018 (недела) ХАНИОТИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.


30.04.2018 (понеделник) ХАНИОТИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.


01.05.2018 (вторник) ХАНИОТИ - СКОПЈЕ

Слободно време до поаѓање за Скопје во 15.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

 


ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ во ХАНИОТИ / ВИЛА НАТАША A-категорија

3 ноќевања во студио / апп по лице со вклучен превоз: 3.990 денари

3 ноќевања во студио / апп по лице со сопствен превоз: 2.990 денари

Услови за сместување во вила Наташа:

- Минимум 2 лица во студио,максимум 3 лица.

- Минимум 4 лица во апартман, максимум 5 лица.

ПРИВАТНО ЛУКС СМЕСТУВАЊЕ

ХАНИОТИ - ВИЛА МОЛОС БИЧ / ПЕФКОХОРИ - ВИЛА КОНСТАНТИН

3 ноќевања во мезонета / апп по лице со вклучен превоз: 4.900 денари

3 ноќевања во мезонета / апп по лице со сопствен превоз: 3.700 денари

Услови за сместување во вила МОЛОС БИЧ:

- Минимум 4 лица, максимум 6 лица во апартман со две спални

- Минимум 6 лица, максимум 8 лица во апартман со три спални


Услови за сместување во вила КОНСТАНТИН ЛУКС:

- Минимум 3 лица во МЕЗОНЕТА, максимум 4 лицаЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

- Превоз со високо - туристички автобус на дадената релација

- 3 ноќевања во одбраниот тип на сместување

- Организација на аранжманот и пратител на групатаНапомени:

- Цените се дадени по лице – сите возрасни плаќаат полна цена

- Попустите за деца се валидни при сместување со двајца возрасни

- Деца од 06 до 12 години на редовен кревет имаат 20% попуст.

- Дете без кревет 02-05.99год плаќа само превоз ако користи.


 

 

 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

- само превоз БЕЗ аранжман 2.170 денари (35 €)

- превоз за деца до 02-12год. 1.550 денари (25 €)

- задолжително патничко осигурување – НЕ е вклучено во цената.

 

 

Лиценца А

За резервација потребна е уплата од 30% од вредноста на аранжманот.

Плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари.

За реализација на програмот потребен е минимум од 40 патници

За овој аранжман важат општите услови за патување на МАГЕЛАН ТРАВЕЛ СЕРВИСГалерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
АПРИЛСКА ПРОМОЦИЈА !!! ПЕФКОХОРИ ВИЛА КОНСТАНТИН Лукс
Хотели Грција за 1-ви Мај и Св. Кирил. Гранд Отел - Ханиоти Калипсо - Ханиоти Тропикал - Ханиоти Ал Маре - Полихроно
Приватно сместување во Ханиоти.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.