Вила Фулис - Полихроно 09.02.2018

 

 

 

 

ЛЕТО  2018  ПОЛИХРОНО        

  

вила ФУЛИС   

     

Ценовник бр.1 со важност од 10/02/2018

 

 

 

 

 

Вила ФУЛИС се наоѓа на влаезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена околу 50м од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, и четирикреветни апартмани. Трикреветните апартмани се наоѓаат на ниско приземје и спрат, а четирикреветните апартмани се само на ниско приземје. Сите апартмани се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, ТВ и клима (вклучена во цена). Апартманите на спрат имаат страничен поглед на море од балкон. АПАРТМАНИТЕ НА НИСКО ПРИЗЕМЈЕ НЕМААТ КЛИМА.

 

 

1/3+1 апп се состои од спална соба со еден дупли кревет и еден единечен, посебно кујна со дополнително легло - софа, која може да се користи за дете до 12год. Макс. капацитет е 3 возрасни и едно дете до 12год.

1/4 апп се состои од спална со три поединечни кревети (или еден дупли и еден единечен кревет), и посебно кујна со еден стандарден кревет. Макс. капацитет е 4 возрасни и едно дете до 4год во кревет со родител.

Вила ФУЛИС  е од Б-категорија.

 

 

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ - ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

Бр. на ноќевања  ->   

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена

по лице

Ниско приземје

55€

65€

95€

115

135

145

спрат

75€

85€

115€

135

155

165

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат !

За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз!

 

 

 

 

-7% за комплетни уплати до 30.04.2018

 

 

 

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ - АВГУСТ / превоз со доплата !

 

ТЕРМИН

 

НАЕМ

НИСКО ПРИЗЕМЈЕ

СПРАТ

1/3+1 апп

1/4 апп

1/3+1 АПП

01.07.2018  

7 ноќи  

290

310 €

390 €

08.07.2018

7 ноќи

310

330 €

430 €

15.07.2018

7 ноќи

350

370 €

450 €

22.07.2018

7 ноќи

370

390 €

470 €

29.07.2018

7 ноќи

370

390 €

470 €

05.08.2018

7 ноќи

370

390 €

470 €

12.08.2018

7 ноќи

370

390 €

470 €

19.08.2018

7 ноќи

350

370 €

470 €

26.08.2018

7 ноќи

310

330 €

450 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

Бр. на ноќевања -->

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена

по лице

Ниско приземје

135 €

115

95

65 €

спрат

155 €

135

115

85 €

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат !
За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз!

 

 

 

 

 Напомени:

-  Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

-  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

-  Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00  часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

-  Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

-  Задолжително патничко осигурување.

-  Собите се превземаат по 14.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

-  За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

-  Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

-  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

 

 

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
АПРИЛСКА ПРОМОЦИЈА !!! ПЕФКОХОРИ ВИЛА КОНСТАНТИН Лукс
Хотели Грција за 1-ви Мај и Св. Кирил. Гранд Отел - Ханиоти Калипсо - Ханиоти Тропикал - Ханиоти Ал Маре - Полихроно
Приватно сместување во Ханиоти.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.