Вила ПАРТЕНИС - Пефкохори 07.05.2013

 

 

 


ЛЕТО 2018

ПЕФКОХОРИ

вила ПАРТЕНИС

 

 

 

 

 

 

 

ПОПУСТ ОД 7% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 30.04.2018

 

 

 

 

Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б категорија.

 

 

Опис на апартманите:

1/4 апартман на приземје со балкон, две соби - спална со два кревети и соба-кујна со два кревети.

1/3+1 апартман на 1 и 2кат со балкон, две соби - спална со три кревети и соба-кујна со софа.

 

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ - ЈУНИ

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

ТЕРМИН

 20.05.2018 

27.05.2018 

 03.06.2018 

 10.06.2018 

 17.06.2018 

 24.06.2018

НОЌЕВАЊА 

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

1/3+1 и 1/4апп

 75 €

 85 €

 115€

 135 €

 155 €

 175 €

За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевањаза период ЈУЛИ - АВГУСТ

 ТЕРМИН

 НАЕМ   

 1/3+1 и

 1/4 апартман 

01.07.2018 

 7 ноќи 

    440€

08.07.2018

 7 ноќи 

    490€

15.07.2018

 7 ноќи 

    520€

22.07.2018

 7 ноќи 

    550€

29.07.2018

 7 ноќи 

    550€

05.08.2018

 7 ноќи 

    550€

12.08.2018

 7 ноќи 

    550€

19.08.2018

 7 ноќи 

    550€

26.08.2018

 7 ноќи 

    490€

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

ТЕРМИН

 02.09.2018 

 09.09.2018 

 16.09.2018 

 23.09.2018 

НОЌЕВАЊА 

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

 7 ноќи

ПАРТЕНИС

 155 €

 135 €

 115 €

 85 €

За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

Напомени:

- Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.

- Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

- Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

- Задолжително патничко осигурување.

- Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!
Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
АПРИЛСКА ПРОМОЦИЈА !!! ПЕФКОХОРИ ВИЛА КОНСТАНТИН Лукс
Хотели Грција за 1-ви Мај и Св. Кирил. Гранд Отел - Ханиоти Калипсо - Ханиоти Тропикал - Ханиоти Ал Маре - Полихроно
Приватно сместување во Ханиоти.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.