Вила Галини - Калитеа 20.03.2015

 

 

 

 

 

 

 

Вила ГАЛИНИ - Калитеа

 

 

 

 

Ценовник бр.2 со важност од 03.Јан.2018

 

 

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација за вистински одмор со опуштање од звукот и бојата на морето. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции. Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна, решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв, разладен систем и тераси. Собите немаат клима уред! Вилата е со скромен квалитет идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија.
GPS координати:
40.072777, 23.451852

40°04'22.0″N 23°27'06.7″E

 

 

 

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања.

 

ТЕРМИН

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Во студио

75 €

85 €

115 €

135 €

150 €

175 €

 


-10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2018

 

 

 

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата!

 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 студио

1/3 студио

01.07.2018

7 ноќи

329 €

349 €

08.07.2018

7 ноќи

379 €

399 €

15.07.2018

7 ноќи

399 €

429 €

22.07.2018

7 ноќи

399 €

429 €

29.07.2018

7 ноќи

399 €

429 €

05.08.2018

7 ноќи

399 €

429 €

12.08.2018

7 ноќи

399 €

429 €

19.08.2018

7 ноќи

389 €

419 €

26.08.2018

7 ноќи

319 €

339 €


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

 

ТЕРМИН

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена по лице

145 €

115 €

75 €

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

- ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;

- АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вила Галини опис на студија

 

Блок „Б“

Приземје

Студио бр.3Д 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. 
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

 

1 кат

Студио бр.11Г 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. 
Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,големфрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

 

 

 

Блок „А“

1 кат

Студио бр.3 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.
Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

 

Студио бр.4 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. 
Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

 

Студио бр.5 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. 
Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ГРЦИЈА ЛЕТО 2018!!! Изберете дестинација и термин! Ограничени капацитети! Сместување во студиo/апартман!
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.