Вила Молос Бич Лукс - Ханиоти 20.05.2013

 

 

 

 

 

 

ХАНИОТИ ВИЛА МОЛОС БИЧ ЛУКС ЛЕТО 2017

 

 

 

Вила МОЛОС БИЧ ЛУКС се наоѓа на 100 метри од Молос бич - најпознатата плажа во Ханиоти. Вилата располага со дуплекс апартмани со две и три спални.

 

 

Дуплекс апартман со две спални на две нивоа – дневен престој со кујна и гарнитура за седење и на спрат две спални соби со по два кревети.

 

 

Дуплекс апартман со две спални на две нивоа XL– дневен престој со кујна и гарнитура за седење каде што има брачен кревет и софа и на спрат две спални соби физички поделени со брачен кревет.

 

Дуплекс апартман со три спални на две нивоа – на спрат дневен пресој со кујна и гарнитура за седење, спална соба со брачен кревет, купатило, балкон со гарнитура за седење, второ ниво уште еден тоалет, една просторија со кујна и брачен кревет со излез на балкон, втора соба со гарнитура за седење и спална соба со брачен кревет.Апартманите се со комплет опремена кујната, бања со туш, ЛЦД ТВ, клима уред (вклучен во цена) и Wi-Fi, секој со свој балкон со гарнитура за седењеи маса.

 

 

Табела 1. Цените се дадени за наем на мезонета за 7 ноќевања

 

Ценовник бр.2 со важност од 29.05.2017

ТЕРМИН

Ноќевања

Дуплекс апартман

со две спални

Дуплекс апартман

со две спални XL

Дуплекс апартман

со три спални

02.05 - 07.05

5 ноќи

199 €

///

219€

07.05 – 14.05

7 ноќи

249 €

///

269 €

14.05 – 21.05

7 ноќи

259 €

///

279 €

21.05 - 28.05

7 ноќи

289 €

///

329 €

28.05 - 04.06

7 ноќи

329 €

359 €

359 €

04.06 - 11.06

7 ноќи

379 €

399 €

419 €

11.06 - 18.06

7 ноќи

419 €

449 €

489 €

18.06 - 25.06

7 ноќи

479 €

519 €

579 €

25.06 - 02.07

7 ноќи

529 €

579 €

649 €

02.07 - 09.07

7 ноќи

559 €

609 €

679 €

09.07 - 16.07

7 ноќи

619 €

669 €

779 €

16.07 - 23.07

7 ноќи

899 €

919 €

1.099 €

23.07 - 30.07

7 ноќи

989 €

999 €

1.199 €

30.07 - 06.08

7 ноќи

989 €

999 €

1.199 €

06.08 - 13.08

7 ноќи

989 €

999 €

1.199 €

13.08 - 20.08

7 ноќи

989 €

999 €

1.199 €

20.08 - 27.08

7 ноќи

899 €

919 €

1.099 €

27.08 - 03.09

7 ноќи

619 €

669 €

779 €

03.09 - 10.09

7 ноќи

499 €

539 €

559 €

10.09 - 17.09

7 ноќи

339 €

359 €

499 €

17.09 - 24.09

7 ноќи

239 €

259 €

279

24.09 – 01.10

7 ноќи

199 €

219 €

239 €

 

цените обоени во црвено се со важност од 29/08/2017

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНОТ за 7 ноќевања. Минимум престој 7 ноќевања.

- Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62,00мкд).

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ може да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе !!!

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра

дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање. 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.