Лефкада - лето 2018 09.05.2015
Л Е Ф К А Д А Лето 2018

 

 

Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат ферибродови до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот. Островот е познат е по прекрасните плажи од кои застанува здивот.

 

 

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана. Располага со 6 двокреветни соби, опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок. Вилата исто така располага 3 трокреветни студија (еден брачен и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон.

 

 

Вила МАРИНОС - Нидри расоплага со 4 апартмани за 3-4 особи (брачен кревет во спална и два кревети во кујна) и 2 студија за 2-3 особи (спална со брачен кревет и кујна со софа). Вилата е лоцирана на 500 метри од градската плажа и 300 метри од центарот. Поседува паркинг, градина. Сите апартмани / студија се опремени со ТВ, климакоја се доплаќа 5евра на ден, кујна, фрижидер, балкон и Wi-Fi.

 

 

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима(во цената), тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

 

 

Вила →

АНДРЕАС

МАРИНОС

ЈОНИОН

*Датум на поаѓање ↓

Почеток на аранжманот

Крај на аранжманот

Бр. на

ноќи

1/2 СОБА

Ноќ/појадок

1/3

СТД

1/4

АПП

1/3

СТД

1/4

АПП

1/3

АПП

1/4

АПП

01.06.2018

02.06.2018

09.06.2018

7*

99 €

99 €

99 €

109 €

109 €

119 €

119 €

08.06.2018

09.06.2018

16.06.2018

7*

129 €

129 €

129 €

129 €

129 €

139 €

139 €

15.06.2018

16.06.2018

23.06.2018

7*

139 €

139 €

139 €

139 €

139 €

149 €

149 €

22.06.2018

23.06.2018

30.06.2018

7*

169 €

169 €

169 €

169 €

169 €

179 €

179 €

29.06.2018

30.06.2018

09.07.2018

9

369 €

409 €

489 €

419 €

499 €

449 €

519 €

08.07.2018

09.07.2018

18.07.2018

9

429 €

469 €

549 €

479 €

559 €

509 €

589 €

17.07.2018

18.07.2018

27.07.2018

9

449 €

489 €

589 €

499 €

599 €

549 €

649 €

26.07.2018

27.07.2018

05.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

499 €

599 €

549 €

649 €

04.08.2018

05.08.2018

14.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

499 €

599 €

549 €

649 €

13.08.2018

14.08.2018

23.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

499 €

599 €

549 €

649 €

22.08.2018

23.08.2018

01.09.2018

9

429 €

469 €

549 €

479 €

559 €

509 €

589 €

31.08.2018

01.09.2018

08.09.2018

7*

169 €

169 €

169 €

169 €

169 €

179 €

179 €

07.09.2018

08.09.2018

15.09.2018

7*

139 €

139 €

139 €

139 €

139 €

149 €

149 €

14.09.2018

15.09.2018

22.09.2018

7*

129 €

129 €

129 €

129 €

129 €

139 €

139 €

21.09.2018

22.09.2018

30.09.2018

8*

99 €

99 €

99 €

99 €

99 €

119 €

119 €

* Поаѓањето од Скопје е во вечерните часови

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.

Во пакет аранжманите означени со * во соба/студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман трето лице плаќа 50%, ЧЕТВРТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 23.00часот, поаѓање во 23.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

- Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

- деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

- Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

 

***BLACK FRIDAY ПОПУСТ - 0%!

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.