Хотел Кoпсис - Пефкохори 08.05.2014


 

 

 

 

 


Хотел KOPSIS Beach - Пефкохори


 

 

http://www.kopsis.gr/en/rooms.php

 

 


27/04/17 - 01/06/17

24/09/17 - 30/09/17


*** минимум 3 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

40€ / RO

2 + 1 дете (4-11,99год)

40€ / RO

2 + 2 деца (4-11,99год)

46€ / RO

3 Возрасни

58€ / RO

02/06/17 - 15/06/17

17/09/17 - 23/09/17


*** минимум 4 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

58€ / BB

2 + 1 дете (4-11,99год)

63€ / BB

2 + 2 деца (4-11,99год)

69€ / BB

3 Возрасни

81€ / BB

16/06/17 - 14/07/17

01/09/17 - 16/09/17


*** минимум 4 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

81€ / BB

2 + 1 дете (4-11,99год)

86€ / BB

2 + 2 деца (4-11,99год)

92€ / BB

3 Возрасни

109€ / BB

15/07/17 - 31/08/17


*** минимум 5 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

109€ / BB

2 + 1 дете (4-11,99год)

115€ / BB

2 + 2 деца (4-11,99год)

121€ / BB

3 Возрасни

138€ / BB

 

 

Напомени:

- Дете од 0-3.99год БЕСПЛАТНО

- Бебешко креветче 5€/дневно

- Цените се дадени по соба за ноќевање на наведената услуга, изразени во евра за плаќање исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62,00мкд

 

 

Легенда:

- RO – room only / само ноќевање,без исхрана

- BB – Bed and Breakfast / ноќевање со појадок

Општи напомени:
Клима е вклучена во цена. Лежалки и чадор на базен - БЕСПЛАТНО. Лежалки и чадор на плажа со доплата (нарачка на пијалок од бар, минимум 4€ по лице). Чистење на собите секој ден. Промена на пешкири секои два дена. Промена на постелнина секои 4 дена. Бесплатно WiFi. Собите имаат мини фрижидерче, TV 32" LED со сателитска,сопствен тоалет ...

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.