Вила Клеопатра - Неи Пори 20.05.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛЕТО 2017 НЕИ ПОРИ

вила Клеопатра

 

 

 

 

Ценовник бр.1 од 02.05.2017

 

 

ВИЛА КЛЕОПАТРА се наоѓа на 170 метри од плажа. Располага со трокреветни студиа и дуплекс апартмани (две одвоени спални и кујна). Секое студио / дуплекс има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден)

 

 

 

 

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени ↓

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

21.05.2017

7 ноќи

65 €

28.05.2017

7 ноќи

85 €

04.06.2017

7 ноќи

105 €

11.06.2017

7 ноќи

125 €

18.06.2017

7 ноќи

140 €

 

 

 

Табела бр.2 – сезонски цени ↓

Термин

Број на

ноќевања

Цена за наем на студио / апартман без превоз

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 ДУПЛЕКС

25.06.2017

7 ноќи

270 €

280 €

360 €

02.07.2017

7 ноќи

280 €

290 €

390 €

09.07.2017

7 ноќи

290 €

320 €

450 €

16.07.2017

7 ноќи

340 €

360 €

490 €

23.07.2017

7 ноќи

340 €

360 €

490 €

30.07.2017

7 ноќи

340 €

360 €

490 €

06.08.2017

7 ноќи

340 €

360 €

490 €

13.08.2017

7 ноќи

340 €

360 €

450 €

20.08.2017

7 ноќи

300 €

330 €

390 €

27.08.2017

7 ноќи

280 €

290 €

360 €

 

 

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени ↓

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

03.09.2017

7 ноќи

145 €

10.09.2017

7 ноќи

125 €

17.09.2017

7 ноќи

85 €

24.09.2017

7 ноќи

65 €

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 И БР.3– ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

Напомена: Во апартман 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе:

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е до 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен +12 години 35евра / Еден правец 25 евра

деца 02-11,99 години 25евра / Еден правец 20 евра

Дете до 01,99 години (без седиште) – бесплатно
Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.