Хотел Посејдон - Канали 08.05.2013

 

 

 

 

 

 

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

 

 

 

Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада.

Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали.

Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располага со 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, фен, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

 

Собите 1/2+2 се наменети за 2-4 особи имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети.

 

Собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет.

Доручекот и вечерата се служат на база на шведска маса.

 

 

 

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Период

Ноќевања

Цена по лице

 

16.06.2018

7

169 €

23.06.2018

7

219 €

30.06.2018

7

289 €

07.07.2018

7

349 €

14.07.2018

7

399 €

21.07.2018

7

399 €

28.07.2018

7

399 €

04.08.2018

7

399 €

11.08.2018

7

399 €

18.08.2018

7

399 €

25.08.2018

7

329 €

01.09.2018

7

289 €

08.09.2018

7

249 €

15.08.2018

7

219 €

22.09.2018

7

189 €

 

 

 

ДОПЛАТИ:

· Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

· Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)

· Второ дете од 5-11,99год – 7 еур на ден (не следува легло)

· Трето Возрасно лице – 17 еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба

· Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)

· НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!

· Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел од 0.5 – 1 евро по особа.

 

 

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

· Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

· Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

http://poseidonbeach.gr/en/

Координати: 39.086129, 20.665174



Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
АПРИЛСКА ПРОМОЦИЈА !!! ПЕФКОХОРИ ВИЛА КОНСТАНТИН Лукс
Хотели Грција за 1-ви Мај и Св. Кирил. Гранд Отел - Ханиоти Калипсо - Ханиоти Тропикал - Ханиоти Ал Маре - Полихроно
Приватно сместување во Ханиоти.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.