Скиатос - Лето 2017 30.05.2013

 

 

 

 

 

 

СКИАТОС Лето 2017

 

 

 

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки... Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

 

Вила ПАНОС СТУДИОС -лоцирана во Агиа Параскеви на само минута пешачење до плажа и само 500метри од познатата плажа Колиос. Вилата има убаво уреден двор со базен и бар. Располага со двокреветни и трокреветни студија, сите се опремени со мини кујна, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Сите соби имаат балкони со поглед на базен или планина.

GPS координати:

39.144056, 23.439832

39°08’38.6″N 23°26’23.4″E

 

 

Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН - лоцирана во Агиа Параскеви на оддалеченост 100 метри од плажа. Вилата има голем двор со скара, бар и паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студијасо два единечни кревети, сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Две студијасе на 1 кат имаат балкони свртени кон море, а 4 студија се на приземје со сопствени балкони.

GPS координати:

39.144317, 23.439577

39°08’39.5″N 23°26’22.5″E

 

 

ВилаНИКОС“ лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 5минути од најпознатите плажи “Кукунариес““Банана биџ“ и “Бананарама“кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Вилата располага со 1/2, 1/3 студија и 1/4, 1/6 апартмани сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

GPS координати:

39.152932, 23.397495

39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

 

 

Ценовник бр.3 со важност од 01.03.2017

Ценовник за вила Панос, вила Хармони Гарден и вила Никос:

Термин

Ноќевања

Цена по лице

01.06.2017

9

119 €

10.06.2017

9

149 €

19.06.2017

9

179 €

28.06.2017

9

199 €

07.07.2017

9

259 €

16.07.2017

9

299 €

25.07.2017

9

319 €

03.08.2017

9

319 €

12.08.2017

9

319 €

21.08.2017

9

239 €

30.08.2017

9

199 €

08.09.2017

9

169 €

17.09.2017

9

139 €

26.09.2017

9

119 €

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 или 9 ноќевања со вклученавтобуски превоз, брод,трансфер пристаниште-вила-пристаниште (минимум 2 лица).

- Минимум две лица во студио. Наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

- Поаѓање: Состанокна групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија.

- Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

- Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

- Трето и четврто возрасно лице добива -20% попуст на нормален кревет

- Прво и второ дете од 02-12 год. добива 50% попуст на трет кревет.

- Дете до 2 год. бесплатно (без седиште)

- Сите попусти за деца и трето/чтврто лице важат при сместување со две возрасни лица.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра

- За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

ОПИС НА СТУДИЈА – ВИЛА ПАНОС

 

Студио “B” (1/3) 3 лица
Се наоѓа на приземје. Има 3 поединечни кревети.Студиото е со поглед кон дворот.Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI.Има сопствен балкон.
Студио “C” (1/3) 3 лица
Се наоѓа на приземје. Има 3поединечни кревети.Студиото е со поглед кон дворот.Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI.Има сопствен балкон.
Студијата B и C се една до друга и имаат соседни балкони.

Студио “D” (1/2)+1 3 лица
Се наоѓана приземје. Има 2 поединечни кревети со можност за дополнителен кревет.Студиото е со поглед кон базен.Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио “Е” (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Има 2 поединечни кревети.Студиото е со поглед кон базен.Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио “K” (1/2) 2 лица
Се наоѓана приземје. Има голем дупол кревет.Студиото е со поглед кон базен.Студиото има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио “5” (1/2) 2 лица
Се наоѓа на 1-ви спрат. Има 2 поединечни кревети.Студиото е со поглед кон планина.Студиото има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

Апартман “G” (1/3) 3 лица
Се наоѓа на 1-ви спрат. Има 3 кревети.Тоа е апартман со 1 соба во која има 2 кревети и дневен престој каде има уште еден кревет.Има кујна,фрижидер.Апартманот е со внатрешен поглед кон градината.Апартманот има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио “F” (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Има 2 поединечни кревети.Студиото е совнатрешенпогледконградина.Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,плински уред за готвење,клима (вклучена во цената),тоалет со туш,сеф,WI-FI. Има сопствен балкон.

 

 

ОПИС НА СТУДИЈА – ВИЛА ХАРМОНИ ГАРДЕНС

 

СТУДИО БР. 1 (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје.Располага со 2 одвоени кревети.Има комплетно опремена кујна,ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.

СТУДИО БР.2 (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна,ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.

СТУДИО БР. 3 (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје.Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна,ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.

СТУДИО БР. 4 (1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.

СТУДИО БР. 5 (1/2) 2 лица
Се наоѓа на прв спрат.Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.Студиото е свртено кон морето,но не се гледа од него.

СТУДИО БР. 6 (1/2) 2лица
Се наоѓа на прв спрат. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен,клима (која е вклучена во цената) и WI-FI.Студиото има сопствен балкон.Студиото е свртено кон морето,но не се гледа од него.

 

 

ОПИС НА СТУДИЈА – ВИЛА НИКОС

 

СОФИТА 1 - Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има 2 поединечни кревети, кујна тераса, тоалет и ТВ. Од овде се излегува на тераса. На вториот кат има 2 дупли кревети и клима.

СОФИТА 2 - Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има кујна со шанк, музички инструмент, камин, три поединечни кревети, тоалет и ТВ. На вториот кат има еден дупол и еден поединечен кревет и клима.

Студио .1 - Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со дупол кревет, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио .2 - Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има три поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 3 - Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има два поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 4 - Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има еден дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 5 – Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има еден дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 6 – Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревета, кујна и мини шпорет. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 7 – Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има еден дупол кревет, кујна, мини шпорет, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 8 - Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има два поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса со маса и столици. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио 9 – Составен е од една просторија во која има 4 поединечни кревети во истата просторија има кујна со кујнски инвентар,ТВ и клима. Од оваа соба се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио АЛФА – Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со дупол кревет, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Студио ВИТА – Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една соба во која има 2 поединечни кревета, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.