Andreа Bocelli во ЗАГРЕБ - автобус - 8ми Март 22.01.2015

 

 

 

 

 

 

Најубавиот подарок за Денот на Жената

 

Eксклузивен настaп на

Andreа Bocelli во ЗАГРЕБ

 

 

 

Автобус / 3 дена / 2 ноќевања

 

 

По повод Меѓународниот Ден на Жената, познатиот италијански тенор – ѕвездата со моќен глас Andrea Bocelli ќе се претстави во Загреб со спектакуларна програма од два дела. Во првиот дел ќе ги изведува најпознатите класични опери, а во вториот дел ќе се претстави со неговите најголеми љубовни хитови и ќе овозможи вистинско музичко уживање. Бидете дел од оваа љубовна магија.

 

 

 

08. Март (Четврток) СКОПЈЕ – ЗАГРЕБ

Состанок со групата на паркингот пред хотел "Holiday Inn" во 21.00 часот и поаѓање за Загреб. Ноќно возење преку Србија.

 

 

09. Март (Петок) ЗАГРЕБ

Пристигнување во Загреб во претпладневните часови. Разглед на градот: Плоштадот Бан Јелачич, Уметничкиот Павиљон, Мимара, Хрватскиот народен театар, Загребската Kатедрала, Владата, Камената порта, Хрватското народно собрание, познатата слаткарница Ивица и Марица... Во попладневните часови сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки низ градот. Ноќевање.

 

 

10. Март (Сабота) ЗАГРЕБ – ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА

Појадок. Препорачуваме посета на Плитвички Езера. Национален парк на 120 км од Загреб, под заштита на УНЕСКО како светско природно наследство. Прошетка покрај горното и долното езеро, прекрасните водопади и магичната природа. Можност за возење со бродче или ручек во склоп на ресторанот на езерата. Враќање во хотел во попладневните часови. Организирано поаѓање на концертот на Andrea Bocelli. Неколку часовно уживање во неговите најубави балади “Time to say goodbye”, “Viva per lei” и многу други. Ноќевање.

 

 

11. Март (Недела) ЗАГРЕБ - СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот, одјавување од хотелот и упатување на групата кон шопинг центар во Загреб до 18.00 часот. Поаѓање за Скопје и ноќно возење. Пристигнување во Скопје наредниот ден во претпладневните часови.

 

 

 

За уплата до 15 Декември:

195 евра (12.090 денари)


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

215 евра (13.330 денари)

 

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

- Автобуски превоз на релација Скопје-Загреб-Скопје

- Сместување во хотел International 4* (www.hotel-international.hr) во Загреб на база 2 ноќевања со појадок

- Организиран разглед на Загреб со локален водич

- Влезница за концертот на Andrea Bocelli во Арена Загреб

- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- Посета на Национален парк Плитвице (превоз, влезница и водич) 35 евра

- Патничко – здравствено осигурување

- Доплата на еднокреветна соба 50 евра


НАПОМЕНИ:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ПОНИСКА ЦЕНА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето!!!

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.