Врахос - лето 2018 17.03.2013

 

 

 

 

 

 

 

ВРАХОС ЛЕТО 2017

 

 

 

ВРАХОС БИЧ- се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

 

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва, во дворот има лулашки за деца. Вилата има сопствен паркинг и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 5 евра на ден).

 

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен и директен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI. Четвртата особа може да биде дете до 12 години.

 

ВИЛА ЛУКАС се наоѓа во центарот на Врахос, на 50метри од плажа. Располага со ресторан, бар. Сместувањето е во студија со балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања со фен, ТВ, клима (се доплаќа 4евра на ден) и Wi-Fi.

 

ВИЛА САНРАЈС се наоѓа на 50 метри од плажа и располага со сопствен паркинг (ограничен капацитет). Студијата се наоѓаат на прв спрат, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и клима (се доплаќа 5евра на ден). Секое студио има еден дупли кревет, еден единечен и можност за фотеља на спуштање (за дете до 5,99год)

 

 

Табела бр.1 ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

ФИЛОКСЕНЈА

ВАЈТ СЕНД

ЛУКАС

САНРАЈС

Термин

ноќи

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/3 СТД

1/3+1 СТД

1/2 СТД

1/4 СТД

1/3  

1/3 +1

 

                 

26.05*

7 ПРОМО

79€

89€

129€

99€

109€

79€

89€

99€

109€

02.06

7

100€

140€

200€

160€

170€

100€

140€

150€

160€

09.06

7

140€

180€

240€

200€

210€

140€

180€

180€

190€

16.06

7

240€

280€

360€

300€

320€

200€

250€

280€

290€

23.06

7

300€

340€

400€

380€

400€

250€

300€

370€

390€

30.06

9

340€

380€

460€

420€

440€

270€

340€

400€

420€

09.07

9

380€

440€

550€

440€

460€

310€

380€

420€

440€

18.07

9

420€

480€

630€

520€

540€

350€

430€

500€

520€

27.07

9

420€

480€

630€

520€

540€

350€

430€

500€

520€

05.08

9

420€

480€

630€

520€

540€

350€

430€

500€

520€

14.08

9

420€

480€

630€

520€

540€

350€

430€

500€

520€

23.08

9

380€

440€

550€

480€

500€

300€

370€

440€

460€

01.09

7

260€

320€

420€

340€

350€

210€

270€

300€

320€

08.09

7

140€

170€

250€

200€

220€

120€

170€

180€

200€

15.09

7

100€

130€

200€

150€

160€

90€

140€

120€

140€

22.09*

7 ПРОМО

49€

69€

99€

89€

99€

49€

59€

89€

99€

 

 

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ на почетокот на Врахос, се наоѓа на 100 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата има сопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмани. Секој апартман има свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5евра ден) и Wi-Fi.

 

ВИЛА КОРАЛИ е една од најубавите вили на Врахос Бич. Се наоѓа во центарот, на сама плажа. Вилата има паркинг, бар и сопствена плажа со чадори и лежалки ( гостите на вилата ги користат лежалките со порачување на пијалок) . Сместувањето е во четирикреветни апартмани со балкон (со поглед на градина или на море), комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 6евра на ден) и Wi-Fi.
Напомена: Вила Корали прима само четворочлена фамилија или максимум 3 возрасни особи !!!

 

ВИЛА ФЛЕВАС МИЛ се наоѓа на 20 метри од плажа. Вилата има двор/градина со бар, скара и игралиште. Располага со четирикреветни студија и петкреветни апартмани. Сите сместувања имаат балкон, бања со фен, комплет опремена кујна со фрижидер, ТВ, WI-FI и клима (се доплаќа 5евра на ден).

 

ВИЛА ПЛАТИ ЈИАЛОС се наоѓа на почетокот на Врахос, на прва линија плажа. Вилата има ресторан, бар и лежалките на плажа, кои се бесплатни доколку порачате пијалок од барот. Сметувањето е во студија со два стандардни кревети, атретото дополнително легло, односно четвртото, е фотеља на спуштање за дете до 12 год. Студијата имаат балкон со поглед на море, бања со туш. Комплет опремена кујна со фрижидер, ТВ, WI-FI и клима (се доплаќа 5евра на ден).

 

Напомена: Во студио 1/2+1 студио третото лице може да биде дете до 12год, во 1/3+1 студио четврто лице може да биде дете до 12год.

 

 

Табела бр.2 ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

ЈОНИАН ВЈУ

КОРАЛИ

ФЛЕВАС МИЛ

ПЛАТИС ЈАЛОС

Термин

ноќи

1/4 АПП

1/4АПП ГРАДИНА

1/4АПП МОРЕ

1/3 СТД

1/4 АПП

1/2 +1 СТД

1/3 +1 СТД

 

             

26.05*

7 ПРОМО

129€

129€

139€

109€

129€

99€

109€

02.06

7

200€

220€

240€

170€

220€

140€

170€

09.06

7

240€

260€

280€

210€

260€

170€

200€

16.06

7

360€

380€

400€

320€

380€

280€

300€

23.06

7

400€

440€

460€

380€

420€

350€

370€

30.06

9

450€

490€

510€

430€

490€

400€

430€

09.07

9

550€

590€

610€

460€

590€

430€

470€

18.07

9

630€

670€

690€

540€

670€

490€

530€

27.07

9

630€

670€

690€

540€

670€

490€

530€

05.08

9

630€

670€

690€

540€

670€

490€

530€

14.08

9

630€

670€

690€

540€

670€

490€

530€

23.08

9

550€

550€

580€

480€

550€

430€

480€

01.09

7

400€

450€

480€

350€

450€

300€

350€

08.09

7

270€

320€

350€

220€

320€

170€

220€

15.09

7

200€

220€

250€

160€

220€

130€

160€

22.09*

7 ПРОМО

99€

89€

99€

99€

89€

79€

99€

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

- Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00часот, поаѓање во 01.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата


 

 

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.