Зара - Банско - 23-ти Октомври 02.10.2017


 

 

 

 

 


23-ти Октомври

Хотел Zara Spa & Complex 4* Банско

Термин:21.10 - 23.10.2017

 

 

1 Ден 21.10.2017(Сабота)Скопје-Банско

Состанок на група пред ВИП Хотел,спроти Скопски Саем.Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи,царински формалности.Пристигнување во Банско сместување во одбран хотел.Слободено време.Ноќевање

 

2 Ден 22.10.2017(Недела)Банско

Слободен ден,предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центарот.Ноќевање

 

3 Ден 23.10.2017(Понеделник)Банско-Скопје

Слободно претпладне,заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

 

Тип на соба

Цена по лице

(превоз+сместување)

Двокреветна Стандарна

max:2 воразсни лица

84€

Супериор Соба

max:2+2

max:3

87€

Едноспален Апартман

max:2+2

Max 3+1

93€

 

 

Во цената е вклучено;

- 2 Ноќевање на база АLL Inclusive(се вклучено)

- Автобуски превоз на дадена релација Скопје(Вип хотел,спроти саем)

- Користење на Отворен и Затворен Базен,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар,Џакузи.

- Wi-FI на територија на целиот хотел

- Детско катче

- Туристичка Такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

- Патничко Осигурување

- Индивидуални трошоци

 

Напомена:

- 1-во дете 2-11,99год.БЕСПЛАТНО(Плаќат само 28€-Автобуски Превоз)

- 2-ро дете 2-5,99год.БЕСПЛАТНО(Плаќат само 28€-Автобуски Превоз)

- 2-ро дете 6-11,99год.плаќа 50% оде цената за возрасен

- 3-то возрасно лице на дополнително легло-плаќа 70% од цената на возрасен.

- Деца од 6-11,99год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

- Еднокреветна соба доплата +80%.

- За сопствен превоз се одбива -10 од цената.

 

ВАЖНА НАПОМЕНА:

- Плаќањето е задолжително во денари (1 = 62 мкд).

- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата)

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

- За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А.Магелан Травел Сервис и СКТМ.

За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

 

All Inclusive Light:

 

Главен Ресторан:

Појадок - шведска маса

Ручек- шведска маса

Ужина

Вечера - шведска маса

*Доколку во хотелот престојуваат помалку од 25 лица(оброците се служат по мени)

Богат асортиман на: супи,салати,сирење,сосови ,топли предјадења,месо,вегетеријанско мени,гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.

Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови и минерална вода.

Пијалоци за време на ручек и вечера:безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино,минерална вода, чај.

 

Попладневна Ужина :

16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени,овошје,чај ,вода,сок,кафе.

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

Користење на надворешен и внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.

Детско катче, детска сала ,

Wi-Fi низ целиот хотел.

 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:

А-ла-карт ресторан

Увозни пијлаоци

Перална,Сеф во собите,телефонски разговори.

Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.


 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.