Гранд Хотел и Спа 4*
Гранд Хотел и Спа 4*

 

 

Локација: во центарот на Копаоник, 50м од ски лифтовите, модерен и комфорен хотел со поглед на снежните врвови и борова шума. Реновиран во 2011год.

 

 

Хотелска содржина: 121 супериор студио, 28 фамилијарни соби, 18 премиум апартмани, егзекјутив и претседателски апартман. Ресторан, Forest – аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, бар покрај базенот, ресторан Garden, бизнис центар со три конференциски сали- комплетно опремени, продавница, салон за убавина, салон за масажа, педикир и маникир салон, фрисерски салон, солариум, VIP Spa салон ( џакузи, финска сауна, руска бања, фитнес), Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800m2: Затворен базен со димензии 18x9m, гардероба ( шкаф, баде матил, папучи, пешки), хидро-термална када, релакс зона, сауна, infrared сауна, финска сауна, руска бања, хамам, солена соба, тепидариум, фитнес центар, сала за пилатес и аеробик, спортски содржини во затворена сала, на 1.258m2, кафе бар, интернет кафе (sony-play station 3), игротека, отворен базен, џакузи на отворено, терени за тенис и кошарка, Wi-Fi (бесплатно), банка, менувачница, отворен паркинг.

 

 

Ценовник бр.1 од 28.08.2017

Grand Hotel & Spa****

Ран букинг -15 % за резервации до 31.10.2017 ( за услуга ноќевања)

Период

Смена

Мин. ноќи

Услуга

1/2

1/3

1/3

1/4

1/5

1/2

1/3*

1/4*

1/2

1/3*

1/4*

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

Стандард

Фамилијарна

Супериор

Супериор +

07.12-10.12.

Четврток / Недела

3

ПОЛУ ПАНСИОН

SKI OPENING, посебен ценовник

10.12-17.12.

Недела / Недела

5

91

96

100

110

17.12-29.12.

-

3

79

84

88

97

-

4,5,7

Декемвриски пакети, посебен ценовник

29.12-02.01.

Петок / Вторник

4

159

192

176

193

29.12-05.01.

Петок / Петок

7

144

173

159

174

30.12-08.01.

Сабота / Понед.

9

139

168

154

166

05.01-08.01.

Петок / Понед.

3

99

119

109

120

05.01-14.01.

Петок / Недела

9

89

107

98

108

08.01-14.01.

Понед. / Недела

6

94

113

103

114

14.01-21.01.

Недела / Недела

7

94

113

103

114

21.01-28.01.

Недела / Недела

7

85

89

93

102

28.01-04.02.

Недела / Недела

7

99

105

109

120

04.02-11.02.

Недела / Недела

7

116

122

128

140

11.02-18.02.

Недела / Недела

7

99

105

109

120

18.02-25.02.

Недела / Недела

7

96

100

105

116

25.02-18.03.

Недела / Недела

7

91

96

100

110

18.03-25.03.

-

4

71

75

78

86

25.03-08.04.

Четврток / Недела

4

68

71

75

82

Цените се дадени во евра по лице на ден.

Цената се зголемува за 25% за помал број на ноќевања во викенди (четврток – недела)

 

 

 

 

 

Н

 

 

Напомена:

1/3* и 1/4* - 3то и 4то лице добиваат 20% попуст на дополнителен кревет.

Специјална понууда за 19.03 – 08.04.2018.

Дете 2-12 години Бесплатно – без легло, за сопствено легло плаќа 50%.

 

 

Цената Вклучува:

- Сместување на база полупансион ( појадок и вечера – шветска маса)

- Специјална божиќна вечера на 25.12.2017

- Дочек на Новата година ( места во зона 2 ) за резервации на смената 30.12-08.01

- Неограничено користење на Spa & Wellness центар: затворен базен, релакс зона, сауна, финска сауна, руска бања, хамамм, солена соба, фитнес центар.... и користење на отворен базен со џакузи

 

 

Цената НЕ вклучува:

- Цената НЕ вклучува Туристичка такса 1 евро за возрасни, 0,50 евра за деца до 15год. деца до 7год не плаќаат тур.такс.

 

 

Напомена за РАН БУКИНГ – важи за сите три објекта:

- Бројот на соби за продажба во РАН БУКИНГ е ограничен.

- Попуст се пресметува само на цената за сместувањето, не и за полупансион.

- При отказ на резервација до 15 дена пред почеток на аранжма – ПЕНАЛИ 50% од вредноста на аранжманот. За отказ на аранжман помалку од 15 дена пред почеток на аранжман – услови на хотелот.

 

 

Услови Grand Hotel & Spa****:

- Дете 0-2 год. со две возрасни лица Бесплатно во 1/2 стандард или 1/2 супериор

- Дете 2-7 год. со две возрасни – ако не користи легло добива 50% попуст во 1/2 стандард или 1/2 супериор

- Дете 2-12 год. на сопствено легло добива 30% попуст

- 2 деца 2-12 год. со две возрасни – двете добиваат по 50% попуст во 1/3 стандард или 1/3 супериор или 1/3 фамилијарна

- 2 деца 2-12 год. со две возрасни – двете добиваат по 30% попуст во 1/4 фамилијарна или 1/4 супериор или 1/4 супериор +

- 3 деца 2-12 год. со две возрасни – трите добиваат по 30% попуст во 1/5 фамилијарна

- 3то и 4то возрасно лице добива 30% попуст во во 1/3 стандард или 1/3 супериор или 1/3 супериор + или 1/4 супериор или 1/4 супериор +

- Доплата за еднокреветна соба 50% ( во двокреветна соба)

 

 

Доплати на лице место:

- Програма – анимации за деца 3-12 год. во период 10:00-16:00h

- Јога, Пилатес, Аеробик, Сквош, Фитнес тренинг, личен тренер

Јавен паркинг, јавна гаража

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.