Хотел Анџела 4*
Хотел Анџела 4*

Локација: центар на Кпоаоник, пред ски стазата.

 

Хотелски содржини: модерно уреден хотел, 15еднокреветни соби, 106двокреветни, 6апартмани, рецепција, Wi-Fi бесплатно, ресторан Dancing, детско клуб, лоби и аперитив бар, продавница, остава за ски опрема, отворен јавен паркинг.

 

Wellness & Spa центар: џакузи, хамам, финска сауна, инфа сауна, салон за масажи, теретана, спа кафе.

 

Опис на собите:

 

Еднокрреветни соби – купатило ( туш и фен), единечен кревет, бадемантил, ЛЦД ТВ, ДВД, телефон, мини бар, Wi-Fi, можност за една фотелја на развлекување (90 x 185).

 

Двокреветна соба - купатило ( туш и фен), француски кревет или два единечни кревети, бадемантил, ЛЦД ТВ, ДВД, телефон, мини бар, Wi-Fi, можност за една до две фотељи на развлекување (90 x 185).

 

Апартман - купатило ( туш и фен), спална соба со француски кревет, спална соба со две фотељи на развлекување (90 x 185), бадемантил, ЛЦД ТВ, ДВД, телефон, мини бар, Wi-Fi.

 

 

Angella Hotel & Residence****

Ран букинг -15 % за резервации до 31.10.2017 ( за услуга ноќевања)

Период

Смена

Миним. Ноќевања

Услуга

1/2

1/2+1

1/2+2

1/1+1

1/2+2

Тип на сместување

Соба

Апартман

07.12 - 10.12.

Четврток / Недела

3

Полу пансион

SKI OPENINGпосебен ценовник

10.12 - 17.12.

Недела / Недела

5

67

84

17.12 - 29.12.

-

3

51

64

-

4,5,7

Декемвриски пакети, посебен ценовник

29.12 - 02.01.

Петок / Вторник

4

115

144

29.12 - 05.01.

Петок / Петок

7

104

130

30.12 - 08.01.

Сабота / Понед.

9

92

115

05.01 - 08.01.

Петок / Понед.

3

63

79

05.01 - 14.01.

Петок / Недела

9

53

69

08.01 - 14.01.

Понед. / Недела

6

57

71

14.01 - 21.01.

Недела / Недела

7

63

79

21.01 - 28.01.

Недела / Недела

7

59

75

28.01 - 04.02.

Недела / Недела

7

69

86

04.02 - 11.02.

Недела / Недела

7

79

99

11.02 - 18.02.

Недела / Недела

7

69

86

18.02 - 04.03.

Недела / Недела

7

59

76

04.03 - 18.03.

Недела / Недела

7

66

82

18.03 - 08.04.

-

4

49

62

Цените се дадени во евра по лице на ден.

Цената се зголемува за 25% за помал број на ноќевања во викенди (четврток – недела)

                     

 

Во цената е вклучено:

 

- Сместување на база полу пансион ( појадок и вечера – шветска маса)

- Специјална божиќна вечера на 25.12.2017

- Програма за бебиња и деца до 12 год во периодот 10.00-16.00 h ( 17.12.2017 – 31.03.2018)

- Неограничено користење на содржините на Wellness & Spa центарот воHotel Angella – џакузи, хамам, финска сауна, инфра сауна, фитнес центар

- Wi-Fi, користење на остава за ски опрема.

Во цената НЕ е вклучено:

- Туристичка такса 1 евро на ден за возрасни, деца 7-15год плаќаат 0,5 евра, деца до 7 год не плаќаат такса.

Услови за деца:

- Дете до 7год без легло – Гратис во 1/2 соба. Дете 7-12год на сопствено легло плаќа 50%. Дете 2-12 со една возрасо лице плаќа 50% .

- 2 Деца 2-7год со едно возрасно лице – 1дете бесплатно, второ дете плаќа 50%

- 2 Деца 7-12год со едо возрасно лице – 2те деца плаќаат по 50% во 1/2+1 соба

- 2 Деца 2-12год со две возрасни лица – 2те деца плаќаат по 50% во 1/2+2 соба и 1/2+2 апартман

- Второ возрасно лице во 1/1+1 соба добива 20% попуст

- Трето или Четврто лице добива 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 саба или 1/2+2 апартман

- Доплата за еднокреветна соба 50%

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.