Вила Звончица 3*
Вила Звончица 3*Ценовник бр. 1 од 23.08.2017

 

Vila Zvončica

РАН БУКИНГ -10% попуст за резервации направени до 01.10.2017

Тип на сместување

Термини

01.12

24.12

31.12

07.01

14.01

21.01

28.01

04.02

11.02

18.02

25.02

04.03

11.03

18.03

25.03

24.12

31.012

07.01

14.01

21.01

28.01

04.02

11.02

18.02

25.02

04.03

11.03

18.03

25.03

08.04

Макс. Лица

Дневна*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Дневна*

1+1 studio

2

45*

300

560

500

500

500

560

560

560

500

500

500

500

400

45*

Apartman 1

4

65*

450

800

600

600

600

800

800

800

600

650

650

650

550

65*

Apartman 2

6

70*

500

850

680

680

680

850

850

850

680

680

680

680

600

70*

Apartman 3

8

80*

550

900

700

700

700

900

900

900

700

700

700

700

650

80*

VIP apartman

5

100*

700

1100

800

800

800

1100

1100

1100

1100

1100

1100

1100

800

100*

Apartman Petar Pan

7

130*

900

1300

1000

1000

1000

1300

1300

1300

1300

1300

1300

1100

1100

130*

Цените се дадени во евра за наем на студио / апартман за 7 ноќевања / Цените означени со * се дневни за наем на студио / апартман

                                       

-

 

Цената ВКЛУЧУВА:

- наем на студио / апартман

Цената НЕ ВКЛУЧУВА:

- Туристичка такса: За возрасни 1,70 евра на ден. За деца 7-15год. 1,20 евра на ден. Деца 2-7год 0,70 евра на ден

- Можност за доплата за појадок и вечера, возрасни 15 евра / деца до 14 год. 10 евра

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.