Хотел Џоли Коп Маунтајн Вилиџ 3*
Хотел Џоли Коп Маунтајн Вилиџ 3*
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture

 

 

 

 

JOLLYKOP MOUNTAIN VILLAGE

 

 

Ценовник: цена во евра на ден за студијо / апартман

Период

Тип на сместување

СТУДИО

Макс. 3 лица

КОМФОРТ СТУДИО

Макс. 3 лица

АПАРТМАН

Макс. 4 лица

АПАРТМАН ПОГЛЕД

Макс. 4 лица

АПАРТМАН ЛУКС

Макс. 4 лица

26/11 - 16/12

25

29

33

40

60

17/12 - 23/12

48

53

61

65

98

24/12 - 06/01

98

124

131

141

209

07/01 - 13/01

71

77

91

97

145

14/01 - 27/01

60

65

76

82

123

28/01 - 03/02

73

93

99

106

159

04/02 - 10/02

104

133

142

152

226

11/02 - 17/02

95

117

125

134

200

18/02 - 24/02

62

67

70

77

115

25/02 - 03/03

51

54

57

64

94

04/03 - 10/03

47

49

53

59

86

11/03 - 17/03

43

45

53

57

86

18/03 - 24/03

38

42

49

51

77

25/03 - 31/03

22

25

28

32

48

01/04 - 05/04

18

21

24

31

44

06/04 - 14/04

20

22

26

32

48

15/04 - 05/05

18

21

24

31

44

Цената вклучува:

- Сместување во избраниот тип

- Бесплатен бус – транфер од / до ски стаза

- Промена ана постелнина еднаш во неделата

- Бебешко креветче – на барање

- Интернет во ресторанот

- Паркинг – надворешен пред објектот

Цената НЕ вклучува

- Задолжителен појадок 5 евра за возрасни / 2,5 евра за деца 2-12 години – се плаќа во агенција

- Можност за доплата за вечера

- Туристичка такса 1 евро за возрасни / 0,50 евра за деца 7-15 год.

ПОПУСТИ:

- 5% за почеток на аранжманот пон – четврток, 5% попуст за престој 3-5 ноќи, 10% попуст за престој повеќе од 5 ноќи

- 5% попуст за резервациии направени 30 дена порано, 10% попуст за резервации направени 60 дена порано, 20 % попуст за резервации направени повече од 60 дена пред почеток на аранжманот

- Попустите може да се комбинираат до -15 % попуст.ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.