Хотел Краљеви Чардаци 3*
Хотел Краљеви Чардаци 3*
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture

 

 

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 метри надморска висина, а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 метри.

 

Локација: лоциран во викенд населба Копаоник на главниот пат, 2,5км од првата жичара и 5,5км од центарот на Копаоник.

 

Карактеристики: комплекс од 199 апартмани и апартхотел е отворен во 2012 год, Спа центар и Велнес, А Ла карт ресторан, пивница, лоби бар, главен ресторан, бар покрај базен, конференциска сала, детско катче, бежичен интернет, ски остава, ски сервис на 30м од стазата Мало езеро, отворен паркинг.

 

 

Апартмански дел

Ценовник1. Цените се во евра, за наем на апартман на ден

Ран букинг 10% попуст за уплати до 30.09 и 5% попуст за упати во периодот 01-15.10.2017

Термин

03.12. 17.12.

17.12. 24.12.

24.12.

29.12

29.12

07.01.

07.01.

14.01.

14.01

21.01

21.01

28.01

28.01

04.02

04.02

11.02

11.02

18.02

18.02

11.03

11.03

08.04

Миним. Ноќевања

3

3

3

7,8,9

4,5,6

7

7

7

7

7

7

7

3

Специјална понуда

 

5=7

                   

5=7

Студио (1-3особи)

35 €

42 €

68 €

73 €

94 €

47 €

42 €

40 €

60 €

65 €

58 €

42 €

35 €

Апартман (1-4особи)

46 €

55 €

89 €

99 €

125€

63 €

52 €

50 €

80 €

85 €

75 €

52 €

48 €

Апартман (1-6особи)

57 €

78 €

105 €

110 €

140 €

78 €

68 €

60 €

95 €

100 €

94 €

68 €

57 €

***Специјална понуда 5=7 – плаќате 5 ноќевања, акористите 7 ноќевања.

 

 

Во цената е вклучено:

- Наем на апартман,

- Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, пешкири,

- Превоз до стазите минимум 5пати преку ден

- Користење на ски патеки и ски сервис на 30 метри од ски стазата Мало Језеро,

- Ваучер со 15% попуст за Спа и Велнес центарот: отворен базен со џакузи, затвортен базен со џакузи, финска сауна,био сауна, арома-парно, турска бања, солена соба,....

 

 

Во цената НЕ е вклучено:

- Туристичка такса: Возрасни 1,7ево на ден / Деца до 15г.1,20 евра на ден / Деца 0-7год 0,70 евра.

- Доплата за полупансион (шветска маса) – Возрасни: 15 евра по особа, Деца: 9 евра

- или посебно 5 евра за појадок и 10 евра за вечера и за деца 3 евра за појадок и 6 евра за вечера.

 

 

Опис на сместувањето:

СТУДИО ( 2 особи) – Располага со гарнитура на развлекување за два особи, комплетно опремена мини кујна, ТВ,

Wi-Fi. Тоалетот е со туш кабина и фен за коса.

СТУДИО (3 особи) – Располага со една просторија со гарнитура на развлекување за два особи и еден кревет на развлекување за една особа, комплетно опремена мини кујна, ТВ, Wi-Fi. Тоалетот е со туш кабина и фен за коса.

АПАРТМАН (4особи) – Располага со двенва соба со гарнитура на развлекување за две особи, спална соба со брачен кревет и два поединечни кревети. Апартманот поседува комплет опремена мини кујна, ТВ, Wi-Fi. Тоалетот е со туш кабина и фен за коса.

АПАРТМАН (6 особи) – Располага со дневна соиба со гарнитура за седење која се извлекува, и две спални соби – една со брачен кревет и другата сои два поединечни. Апартманот поседува комплет опремена мини кујна, ТВ, Wi-Fi, Тоалетот е со туш кабина и фен за коса.

 

 

Hotel Kraljevi Čardaci Spa***

10% Попуст за резервации до 30.09.2017, 5% Попуст за резервации во период 01 - 15.10.2017

Период

Макс. Број лица

услуга

03.12. 17.12.

17.12. 24.12.

24.12. 29.12.

29.12.

07.01.

07.01.

14.01.

14.01.

21.01.

21.01.

28.01.

28.01.

04.02.

04.02.

11.02.

11.02.

18.02.

18.02.

11.03.

11.03.

08.04.

Детска недела

Детска недела

Ski Pass недела

Ski опрема недела

Детска недела

MIN BROJ NOĆI

Полу пансион

3

3

3

7,8,9

4,5,6

7

7

7

7

7

7

7

3

SOBA 1/2, 1/2+1

2, 3

42

50

55

69

85

55

52

55

59

59

62

50

42

SOBA 1/1

1

55

70

75

100

115

75

70

75

80

80

85

70

55

APARTMANI 1/2+2,1/2+3, 1/2+4

6

50

60

66

83

99

66

62

66

70

70

74

60

50

Цената е дадена во евра по лице на ден за услуга на база полу пансион

- Детска Недела наведени термини во табелата:

Бесплатен престој за 2 деца до 15 год. со две возрасни лица на сопствено легло. 30% Попуст за наем на ски опрема и ски школа во група

 

 

- Ski Pass недела наведен термин во табелата:

Бесплатен 6 дневен СКИ ПАС за возрасни (важи само за седумдневни аранжмани). 30% Попуст за наем на комплет ски опрема

 

 

 

 

- Ski опрема недела:

Бесплатно рент ски опрема за 6 дена за возрасни (важи само за седумдневни аранжмани).

 

 

 

 

Цената вклучува:

 

- Услуга полупансион (појадок и вечера – шветска маса, при помал број на гости се служи пансион по избор од мени

- Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центар.

- Превоз до стазите 5 пати на ден во работно време на жичарата

- Бебешко креветче

- Игротека во присуство на родители

- Отворен паркинг – ограничен капацитет.

 

Цената НЕ вклучува:

- Туристичка такса 1 евро на ден за возрасни, деца 7-15год плаќаат 0,5 евра, деца до 7 год не плаќаат такса.

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.