Хотел BOR 3* - Боровец
Хотел BOR 3* - БоровецBOR 3*

http://hotelbor-borovets.com/en.html

29.12-02.01

24.12-28.12; 03.01-07.01; 01.02-20.02

01.12-23.12;

08.01-31.01;

21.02-31.03

DBL STANDART / BB

36,3

24,2

20,9

SGL

72,6

35,2

30,8

DBL 1AD+1CH

58,08

38,72

33,44

DBL 1AD+2CH

68,97

45,98

39,71

DBL 2AD

72,6

48,4

41,8

DBL 2AD+1CH

83,49

55,66

48,07

DBL 3AD

101,64

67,76

58,52

Release periods:

28 days

14 days

7 days

Cancellation periods:

21 days

7 days

7 days

Cancellation penalty:

100 % of booked stay

1st night

1st night

NO SHOW penalty:

2st night

100% of booked stay

2st night

Minimum stay:

-

-

-

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 5-12

 

HB supplement

6,00 €

3,00

 

Christmas' Eve dinner / 25.12

20,00 €

10,00

 

New Year' Eve dinner

42,00 €

21,00

 

community tax

0,00 €

0,00

 

CHILDREN 5-12

     

* price including use of internet and parking

early booking:

15 % till 30.09

10 % till 31.10

 

day discounts:

7=6; 11=9 and derivatives for arrivals in periods: 08.01-31.01; 21.02-31.03

 HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
     In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.  
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
in[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.