Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
MPM GUINNESS 4*

29.12-04.01

05.01-11.01

22.12-28.12; 19.01-01.03

01.12-21.12;

12.01-18.01;

02.03-15.04

STUDIO / HB

66

49,5

44

38,5

SGL

132

99

63,8

58,3

STD 1AD+1CH

115,5

86,625

77

67,375

STD 1AD+2CH

128,7

99,825

90,2

80,575

STD 2AD

132

99

88

77

STD 2AD+1CH

145,2

112,2

101,2

90,2

STD 3AD

178,2

133,65

118,8

103,95

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

71,5

53,9

47,3

41,8

SGL

143

107,8

94,6

83,6

APP 1AD+1CH

125,125

94,325

82,775

73,15

APP 1AD+2CH

138,325

107,525

95,975

86,35

APP 1AD+3CH

151,525

120,725

109,175

99,55

APP 2AD

143

107,8

94,6

83,6

APP 2AD+1CH

156,2

121

107,8

96,8

APP 2AD+2CH

169,4

134,2

121

110

APP 3AD

193,05

145,53

127,71

112,86

APP 3AD+1CH

206,25

158,73

140,91

126,06

APP 4AD

243,1

183,26

160,82

142,12

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

250,8

188,1

165

143

SGL

250,8

188,1

165

143

APP 1AD+1CH

250,8

188,1

165

143

APP 1AD+2CH

250,8

188,1

165

143

APP 1AD+3CH

250,8

188,1

165

143

APP 1AD+4CH

264

201,3

178,2

156,2

APP 1AD+5CH

277,2

214,5

191,4

169,4

APP 2AD

250,8

188,1

165

143

APP 2AD+1CH

250,8

188,1

165

143

APP 2AD+2CH

250,8

188,1

165

143

APP 2AD+3CH

264

201,3

178,2

156,2

APP 2AD+4CH

277,2

214,5

191,4

169,4

APP 3AD

250,8

188,1

165

143

APP 3AD+1CH

250,8

188,1

165

143

APP 3AD+2CH

264

201,3

178,2

156,2

APP 3AD+3CH

277,2

214,5

191,4

169,4

APP 4AD

250,8

188,1

165

143

APP 4AD+1CH

264

201,3

178,2

156,2

APP 4AD+2CH

277,2

214,5

191,4

169,4

APP 5AD

294,69

221,0175

193,875

168,025

APP 5AD+1CH

307,89

234,2175

207,075

181,225

APP 6AD

338,58

253,935

222,75

193,05

Release periods

21 days

14 days

7 days

3 days

Cancellation periods

21 days

14 days

7 days

3 days

Cancellation penalty

100% of booked stay

100% of booked stay

1st night

1st night

NO SHOW penalty

100% of booked stay

100% of booked stay

2 nights

2 nights

Minimum stay

4 nights

4 nights

-

-

SUPPLEMENTS

ADULT

CHILD 2-12

   

Indoor heated garage

8,00 €

-

   

New Year' Eve dinner

70,00 €

35,00

 

community tax

0,00 €

0,00

 

CHILDREN 2-12

     

* price including use of indoor swimming pool, pearl pool, shock pool, Jaccuzi, sauna park, steam bath, relaxation area, WiFi, open air parking and shuttle bus to lift station

early booking:

15 % till 31.10

day discounts:

14=12; 7=6 and derivatives for arrivals till 22.12 and arrivals after 09.03

EB and day discounts are cumulative

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

 

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.