Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No PictureLUCKY BANSKO 5*

01.12-20.12; 05.03-10.04

21.12-27.12; 03.01-07.01; 22.01-17.02

28.12-02.01

08.01-21.01

18.02-04.03

STUDIO LUX / BB

33

46,2

81,4

37,4

39,6

SGL

52,8

74,8

162,8

60,5

63,8

STD 1AD+1CH

59,4

83,16

146,52

67,32

71,28

STD 1AD+2CH 0-12

66

92,4

162,8

74,8

79,2

STD 2AD

66

92,4

162,8

74,8

79,2

STD 2AD+1CH

66

92,4

162,8

74,8

79,2

ONE BEDROOM APP LUX / BB

44

55

92,4

46,2

48,4

SGL

88

110

184,8

92,4

96,8

APP 1AD+1CH

88

110

184,8

92,4

96,8

APP 1AD+2CH

88

110

184,8

92,4

96,8

APP 2AD

88

110

184,8

92,4

96,8

APP 2AD+1CH

88

110

184,8

92,4

96,8

ONE BEDROOM APP DELUXE / BB

52,8

64,9

101,2

56,1

59,4

SGL

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 1AD+1CH

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 1AD+2CH

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 1AD+3CH

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 2AD

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 2AD+1CH

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 2AD+2CH

105,6

129,8

202,4

112,2

118,8

APP 3AD

137,28

168,74

263,12

145,86

154,44

APP 3AD+1CH

137,28

168,74

263,12

145,86

154,44

ONE BEDROOM APP EXECUTIVE / BB

67,1

78,1

107,8

69,3

72,6

SGL

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 1AD+1CH

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 1AD+2CH

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 1AD+3CH

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 2AD

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 2AD+1CH

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 2AD+2CH

134,2

156,2

215,6

138,6

145,2

APP 3AD

174,46

203,06

280,28

180,18

188,76

APP 3AD+1CH

174,46

203,06

280,28

180,18

188,76

TWO BEDROOMS APP LUX / BB

48,4

51,7

100,1

49,5

50,6

SGL

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 1AD+1CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 1AD+2CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 1AD+3CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 1AD+4CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 2AD

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 2AD+1CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 2AD+2CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 2AD+3CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 3AD

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 3AD+1CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 3AD+2CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 4AD

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 4AD+1CH

193,6

206,8

400,4

198

202,4

APP 5AD

222,64

237,82

460,46

227,7

232,76

Release periods:

7 days

14 days

21 days

7 days

7 days

Cancellation periods:

7 days

14 days

21 days

7 days

7 days

Cancellation penalty:

1st night

101 % of booked stay

101 % of booked stay

1st night

1st night

NO SHOW penalty

2 night

100% of booked stay

100% of booked stay

2 night

2 night

Minimum stay:

-

4 nights

4 nights

-

-

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 4-12

     

HB supplement

14,00 €

7,00

   

Christmas' Eve dinner / 25.12

43,00 €

21,50

   

New Year' Eve dinner in LE BISTRO

110,00 €

55,00

   

New Year' Eve dinner in LEONARDO

150,00 €

75,00

   

community tax

0,00 €

0,00

   

CHILDREN 4-12

     

* price including use of indoor WF internet, indoor swimming pool, hydro-massage system, sauna, steam bath and jacuzzi, fitness center with Techno gym, children care 9:00- 21:00 and shuttle bus to first station

early booking:

15 % till 15.10

 

10 % till 30.11

day discounts:

14=12; 7=6 and derivatives for arrivals in periods: 08.01-20.01 & 11.02-10.04

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

 

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.