Хотел LION 4* – Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел LION 4* – Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No PictureLION 4*

29.12-02.01

03.01-10.01

16.12-28.12; 27.01-16.02

01.12-15.12; 11.01-26.01; 17.02-31.03

DOUBLE STANDARD / HB

66

46,2

37,4

35,2

SGL

132

71,5

56,1

51,7

DBL 1AD+1CH

115,5

80,85

65,45

61,6

DBL 1AD+2CH

137,5

97,35

79,2

73,7

DBL 2AD

132

92,4

74,8

70,4

DBL 2AD+1CH

154

108,9

88,55

82,5

DBL 3AD

176

125,4

102,3

94,6

FAMILY ROOM / HB

78,1

66

47,3

40,7

SGL

       

FR 1AD+1CH

136,675

115,5

82,775

71,225

FR 1AD+2CH

158,675

132

96,525

83,325

FR 1AD+3CH

180,675

148,5

110,275

95,425

FR 2AD

156,2

132

94,6

81,4

FR 2AD+1CH

178,2

148,5

108,35

93,5

FR 2AD+2CH

200,2

165

122,1

105,6

FR 3AD

200,2

165

122,1

105,6

FR 3AD+1CH

222,2

181,5

135,85

117,7

FR 4 AD

244,2

198

149,6

129,8

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

264

198

154

143

SGL

       

APP 1AD+1CH

264

198

154

143

APP 1AD+2CH

264

198

154

143

APP 1AD+3CH

264

198

154

143

APP 1AD+4CH

264

198

154

143

APP 2AD

264

198

154

143

APP 2AD+1CH

264

198

154

143

APP 2AD+2CH

264

198

154

143

APP 2AD+3CH

264

198

154

143

APP 3AD

264

198

154

143

APP 3AD+1CH

264

198

154

143

APP 3AD+2CH

264

198

154

143

APP 4AD

264

198

154

143

APP 4AD+1CH

264

198

154

143

APP 5AD

264

198

154

143

Release periods

28 days

14 days

7 days

7 days

Cancellation deadline

14 days

7 days

3 days

3 days

Cancellation penalty:

100 % of booked stay

1st night

1st night

1st night

NO SHOW penalty:

100 % of booked stay

2 nights

2 nights

2 nights

Minimum stay:

5 nights

5 nights

5 nights

5 nights

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 4-12

   

Christmas' Eve dinner / 25.12

40,00 €

20,00

   

New Year' Eve dinner

70,00 €

35,00

 

community tax

0,00 €

0,00

 

CHILDREN 4-12

     

* price including use of indoor swimming pool, fitness and shuttle bus to first station

Early booking:

20% till 30.09

 

10% till 31.10

day discounts:

7=6; 10=9 and 14=12 for arrival date 13.01 and all arrivals after 03.03

EB and day discounts are cumulative

http://bansko.hotelslion.bg/default/home/en

 

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.