Хотел GARDENIA 4* – Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел GARDENIA 4* – Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
GARDENIA 4*

01.12-21.12; 04.03-31.03

22.12-28.12; 18.01-03.03

29.12-02.01

03.01-06.01

07.01-17.01

DBL STANDART / HB

24,2

31,9

59,4

37,4

29,7

SGL

38,5

50,6

118,8

59,4

47,3

DBL 1AD+1CH

41,14

54,23

100,98

63,58

50,49

DBL 1AD+2CH 0-7

45,76

60,17

136,62

70,62

56,21

DBL 1AD+1CH 0-7+1CH7-14

48,4

63,8

118,8

74,8

59,4

DBL 1AD+2CH 7-14

53,24

70,18

130,68

82,28

65,34

DBL 2AD

48,4

63,8

118,8

74,8

59,4

DBL 2AD+1CH

60,5

79,75

148,5

93,5

74,25

DBL 3AD

65,34

86,13

160,38

100,98

80,19

DBL WITH BALKONY / HB

31,9

39,6

67,1

45,1

37,4

SGL

63,8

79,2

134,2

90,2

74,8

DBL 1AD+1CH

63,8

79,2

134,2

90,2

74,8

DBL 1AD+2CH

79,75

99

167,75

112,75

93,5

DBL 2AD

63,8

79,2

134,2

90,2

74,8

DBL 2AD+1CH

79,75

99

167,75

112,75

93,5

DBL 3AD

86,13

106,92

181,17

121,77

100,98

DBL ECONOMY / HB

22

29,7

57,2

35,2

27,5

SGL

38,5

51,975

114,4

61,6

48,125

DBL 1AD+1CH

37,4

50,49

114,4

59,84

46,75

DBL 2AD

44

59,4

114,4

70,4

55

DBL LUX / HB

33

38,5

71,5

49,5

39,6

SGL

66

77

143

99

79,2

DBL 1AD+1CH

66

77

143

99

79,2

DBL 1AD+2CH

82,5

96,25

178,75

123,75

99

DBL 1AD+1CH+2CH0-7

75,9

88,55

164,45

113,85

91,08

DBL 1AD+1CH+1CH0-7+1CH7-14

82,5

96,25

178,75

123,75

99

DBL 1AD+1CH+2CH7-14

99

115,5

214,5

148,5

118,8

DBL 2AD

66

77

143

99

79,2

DBL 2AD+1CH

82,5

96,25

178,75

123,75

99

DBL 2AD+2CH0-7

75,9

88,55

164,45

113,85

91,08

DBL 2AD+1CH0-7+1CH7-14

82,5

96,25

178,75

123,75

99

DBL 2AD+2CH7-14

99

115,5

214,5

148,5

118,8

DBL 3AD

89,1

103,95

193,05

133,65

106,92

DBL 3AD+1CH

105,6

123,2

228,8

158,4

126,72

DBL 4AD

112,2

130,9

243,1

168,3

134,64

Release periods:

10 days

14 days

21 days

14 days

14 days

Cancellation periods:

7 days

10 days

14 days

10 days

10 days

Cancellation penalty:

1st night

2 nights

100% of booked stay

1st night

1st night

NO SHOW penalty

50 % of booked stay

50 % of booked stay

100% of booked stay

50 % of booked stay

50 % of booked stay

Minimum stay:

-

-

-

-

-

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 7-14

CHILD 0-7*

* optional

 

Christmas dinner / 25.12

25,00 €

12,50

-

   

New Year' Eve dinner second floor in Mehana

60,00 €

30,00

-

   

New Year' Eve dinner first floor in Mehana

90,00 €

45,00

30,00

   

community tax

0,00 €

0,00

0,00

   

CHILDREN 7-14

         

* price including use of swimming pool, sauna, fitness, steam bath, jacuzzi, shuttle bus/except for the period 01.12.2017 - 21.12.2017/, ski storage room, mini safe and Wi-Fi.

early booking:

20 % till 30.09

 

15 % till 31.10

 

10 % till 30.11

day discounts:

7=6; 14=12 and derivatives for arrivals after 03.01

http://parkhotelgardenia.com/

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.