Хотел EMERALD 4* – Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел EMERALD 4* – Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No PictureEMERALD 4*

22.12-28.12; 04.01-10.01

29.12-03.01

11.01-31.01; 01.03-25.03

01.02-28.02

DBL STANDART / HB

44

55

30,8

37,4

SGL

74,8

110

52,8

63,8

DBL 1AD+1CH

70,4

88

49,28

59,84

DBL 1AD+2CH

81,4

99

60,28

70,84

DBL 2AD

88

110

61,6

74,8

DBL 2AD+1CH

99

121

72,6

85,8

DBL 3AD

118,8

148,5

83,16

100,98

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

49,5

60,5

36,3

42,9

SGL

       

APP 1AD+1CH

99

121

72,6

85,8

APP 1AD+2CH

110

132

83,6

96,8

APP 1AD+3CH

121

143

94,6

107,8

APP 2AD

99

121

72,6

85,8

APP 2AD+1CH

110

132

83,6

96,8

APP 2AD+2CH

121

143

94,6

107,8

APP 3AD

133,65

163,35

98,01

115,83

APP 3AD+1CH

144,65

174,35

109,01

126,83

FAMILY ROOM / HB

44

55

30,8

37,4

SGL

       

FR 1AD+1CH

132

165

92,4

112,2

FR 1AD+2CH

132

165

92,4

112,2

FR 1AD+3CH

132

165

92,4

112,2

FR 2AD

132

165

92,4

112,2

FR 2AD+1CH

132

165

92,4

112,2

FR 2AD+2CH

132

165

92,4

112,2

FR 3AD

132

165

92,4

112,2

FR 3AD+1CH

154

192,5

107,8

130,9

FR 4AD

162,8

203,5

113,96

138,38

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

187

220

132

165

SGL

187

220

132

165

APP 1AD+1CH

187

220

132

165

APP 1AD+2CH

187

220

132

165

APP 1AD+3CH

187

220

132

165

APP 1AD+4CH

187

220

132

165

APP 1AD+5CH

187

220

132

165

APP 2AD

187

220

132

165

APP 2AD+1CH

187

220

132

165

APP 2AD+2CH

187

220

132

165

APP 2AD+3CH

187

220

132

165

APP 2AD+4CH

187

220

132

165

APP 3AD

187

220

132

165

APP 3AD+1CH

187

220

132

165

APP 3AD+2CH

187

220

132

165

APP 3AD+3CH

187

220

132

165

APP 4AD

187

220

132

165

APP 4AD+1CH

187

220

132

165

APP 4AD+2CH

187

220

132

165

APP 5AD

187

220

132

165

Release periods:

5 days

14 days

5 days

5 days

Cancellation periods:

3 days

10 days

3 days

3 days

Cancellation penalty:

1st night

100% of booked stay

1st night

1st night

NO SHOW penalty:

2 nights

100% of booked stay

2 nights

2 nights

Minimum stay:

-

5 nights

-

-

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 2-13

   

parking lot supplement per day

6,00 €

-

 

internet supplement per day

5,00 €

-

 

New Year' Eve dinner

65,00 €

40,00

 

community tax

0,00 €

0,00

 

CHILDREN 2-13

     

* price including use of indoor swimming pool, sauna, fitness, steam bath, jakuzzi and WiFi at the lobby

early booking:

15 % till 15.10

 

10 % till 15.11

day discounts:

7=6, 12=10 and derivatives for arrivals after 01.03

HB + ALL INCLUSIVE DRINKS:

Generous buffets in the main restaurant for breakfast and dinner.

MAIN RESTAURANT

08:00 – 10:00 breakfast/ buffet

18:00 – 20:00 dinner/ buffet

Drinks served at breakfast: table water, hot drinks / tea, coffee, cocoa, milk, cappuccino/, juices.

Drinks served at dinner: table water, hot drinks / tea, coffee, cocoa, milk / juices, soft drinks, draft wine

LOBBY BAR

10:00 – 22:00

Hot drinks, juice, soft drinks, draft beer, broached wine and local alcohol

http://emerald.fingrouphotels.com/index.php?route=common/home

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.