Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Skip Navigation Links.
Collapse Зима Банско 2017/2018Зима Банско 2017/2018
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
Хотел BANDERITSA 4* - Банско
Хотел BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - Банско
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
Хотел EMERALD 4* – Банско
REDENKA HOLIDAY CLUB - Банско
Хотел EVELINA PALACE 4*- Банско
Хотел GARDENIA 4* – Банско
Хотел KATARINO SPA 4* - Банско-Разлог
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*****
Хотел LION 4* – Банско
Хотел LUCKY BANSKO 4* - Банско
Хотел MPM GUINNESS 4****+ - Банско
Хотел PERUN LODGE 4* - Банско
Хотел PIRIN 4* - Банско
PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*****
Хотел BANSKO 4* - Банско
Хотел St. IVAN RILSKI 4* - Банско
Хотел STRAZHITE 4* - Банско
Хотел ASPEN GOLF SKI&SPA RESORT, 4*- Разлог / Банско
Хотел “GREEN LIFE SKI & SPA 4*„-Банско
Хотел “GREEN WOOD 4****” -Банско/Разлог
PIRIN GOLF HOTEL AND SPA 5*
Хотел St.GEORGE SKI&SPA 4* Банско
Хотел SUNRISE 4* - Банско
PIRIN PLACE 3* - Банско
Хотел APARTHOTEL COMFORT 3*
Хотел CASA KARINA 3*
Хотел APART HOTEL BELMONT 3*
Хотел ASEVA HOUSE 3*
Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*
ALL SEASONS CLUB 4*
APARTHOTEL ASPEN 4*
ASTERA BANSKO 4*
GRAND HOTEL BANSKO 4*
ROYALE PARK AND SPA 4*
APART HOTEL GRAND MONTANA 3*
HOTEL TANE 4*
MPM SPORT 4*
ORPHEY 4*
ROYAL APART HOTEL
VIHREN PALACE 4*
VIHREN VILLAS KATARINO 4*
APARTHOTEL FLORIMONT HEIGHTS
ICEBERG 3*
MURA 3*
ROYAL TOWERS 3*
RODINA 3*
MARTIN 3*
APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*
MOUNTAIN PARADISE 3*
MOUNTINE PARADISE III 4*
APART COMPLEX MOUNTAIN DREAM 4*
EVERGREEN APARTHOPTEL & SPA 3*
CHATEAU 4*
ELITSA 3*
DUMANOV 3*
APARTHOTEL COMFORT 3*
Terra Complex
APART HOTEL BELMONT 3*
HERMES 3*
Хотел Регнум 5* - Банско
Бања Банско- Аспа Вила
Хотел Зара 4*
Хотел WINSLOW - Банско
Хотел Amira 3* - Банско
Хотел ELENA LODGE 3* - Банско
Хотел GLAZNE 4* - Банско
Хотел GRAND ROYALE 4* - Банско
Хотел SHATO 4* - Банско
Хотел TRINITY 4* - Банско
Хотел 3 MOUNTAINS 3* - Банско
Хотел BALKAN JEWEL 3* - Банско
Хотел ELIDA 3* - Банско
Хотел KRALEV DVOR 3* - Банско
Хотел Lazur 3* - Банско
Хотел LINA FAMILY HOTEL 3* - Банско
Хотел - OLYMP 3* - Банско
Expand Зима Боровец 2016/2017Зима Боровец 2016/2017
Expand Зима Пампорово 2016/2017Зима Пампорово 2016/2017
Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* - Банско
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No Picture
No PictureBELVEDERE 4*

26.12-01.01

02.01-08.01

09.01-28.02

19.12-25.12; 01.03-01.04

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

121

93,5

82,5

60,5

SGL

121

93,5

82,5

60,5

APP 1AD+1CH

121

93,5

82,5

60,5

APP 1AD+2CH

132

104,5

93,5

71,5

APP 1AD+3CH

143

115,5

104,5

82,5

APP 2AD

121

93,5

82,5

60,5

APP 2AD+1CH

132

104,5

93,5

71,5

APP 2AD+2CH

143

115,5

104,5

82,5

APP 3AD

143

115,5

104,5

82,5

APP 3AD+1CH

154

126,5

115,5

93,5

APP 4AD

165

137,5

126,5

104,5

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

198

165

143

96,8

SGL

198

165

143

96,8

APP 1AD+1CH

198

165

143

96,8

APP 1AD+2CH

198

165

143

96,8

APP 1AD+3CH

198

165

143

96,8

APP 2AD

198

165

143

96,8

APP 2AD+1CH

198

165

143

96,8

APP 2AD+2CH

198

165

143

96,8

APP 2AD+3CH

209

176

154

107,8

APP 2AD+4CH

220

187

165

118,8

APP 3AD

198

165

143

96,8

APP 3AD+1CH

198

165

143

96,8

APP 3AD+2CH

209

176

154

107,8

APP 4AD

198

165

143

96,8

APP 4AD+1CH

209

176

154

107,8

APP 5AD

220

187

165

118,8

Release periods:

28 days

21 days

14 days

10 days

Cancellation periods:

21 days

14 days

10 days

7 days

Cancellation penalty:

100 % of booked stay

2 nights

2 nights

2 nights

NO SHOW penalty:

100 % of booked stay

3 nights

3 nights

3 nights

Minimum stay:

5 nights

5 nights

3 nights

-

SUPPLEMENTS:

ADULT

CHILD 6-12

CHILD 2-6

 

lunch supplement

8,00 €

4,00

-

 

New Year' Eve dinner

70,00 €

35,00

15,00

 

community tax

0,00 €

0,00

0,00

 

CHILDREN 6-12

       

* price including use of indoor swimming pool, sauna, fitness, steam bath, turkish bath, jaccuzzi, internet, parking and shuttle bus to first station

early booking:

15 % till 30.10

 

10 % till 30.11

day discounts:

7=6; 14=12 and derivatives for stay till 25.12 and arrivals after 02.01

day discounts for MACEDONIAN market:

6=5 and derivatives for stay till 25.12 and arrivals after 02.01

EB and day discounts are combinable

http://www.belvedere-holiday-club.com/

 

 

HANDLING FEE: 1.00 EUR per person per day
In all hotes supplement for New Year and Christmas Eve dinner is obligatory.

ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна,спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библиските легенди Новата арка застанала на планината Арарт. Од тројцата синови на Ное, Сем, Хем и Јафет, кои се разделиле кога потопот завршил, Јафет останал на Кавказот.
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.